INFORMACE

Vážení přátelé, vítáme Vás na "Stránkách trolejbusu 353" http://www.trolejbus.cz. Stránky, které vznikají od podzimu roku 2000 měly být původně věnovány pouze historickému trolejbusu 9TrHT26 číslo 353. Postupně byl ale obsah podstatně rozšířen.

K navigaci na webu slouží především levé menu, rozdělené do několika částí:

Hlavní nabídka
Na hlavní stránce jsou informace o naší činnosti, novinky na webu a v Pardubické MHD. Dále je zde kontakt na nás a informace o tom, kdo jsme a čím se zabýváme. Dále je zde stránka o autobusech Connexu Východní Čechy, o našem muzeu a samostatnou částí je rubrika VOJENSKÁ POLNÍ DRÁHA - pojednání ing. Ladislava Podivína o zaniklém systému vojenských úzkokolejek v Pardubicích (které na rozdíl od tramvají skutečně existovaly), včetně plánků, přehledu vozového parku a fotodokumentace.

Fotogalerie
Ve fotogaleriích trolejbusů 9Tr, 14Tr a 21Tr a autobusů Karosa a Citybus je několik set fotografií z Pardubic od roku 1989 do současnosti - stále je doplňováno. Obsahuje všechny trolejbusy 14Tr a 21Tr, které jezdily v Pardubicích. Trolejbusy 9Tr jsou zastoupeny tyristorovými vozy (a vozem 335, který jako jediný odporák přežil do devadesátých let). U každého vozu jsou základní údaje a minimálně jedna fotka, většinou však fotografie různých reklamních nátěrů nebo rekonstrukcí.
Další města - stránka s fotografiemi z jiných měst. Kromě českých měst tam najdete také něco z Polska a pár fotografií z Bělehradu.

Klub přátel MHD
Informace o historických trolejbusech a autobusech v Pardubicích najdete v rubrice Historická vozidla a Akce vozidel.

MHD Pardubice
Nejvíc informací přináší část věnované MHD v Pardubicích. Najdete tam důležitá data - velmi stručný přehled historií MHD v Pardubicích, dále linkové vedení (přehled linek, počty vozů, rozsah provozu). Na webu jsou také mapky, plánky, přehledy: plánky napájení, sítě, linek, historie sítě, historické přehledy vývoje linek a aktuální stav linek a počty vypravovaných trolejbusů a autobusů. Další fotografie nezařazené ve zmíněných fotogaleriích jsou v rubrice Fotky a zajímavosti: obsahuje mnoho fotek, a to jak archívních, tak aktuálních. Další informace jsou v rubrikách Reklamní nátěry: přehled nátěrů vozů 14Tr a 21Tr od roku 1983 + aktuální stav, Vozový park: přehled všech trolejbusů a autobusů DP Pardubice od roku 1950, Aktuální vzhled trolejbusů - přehled nátěrů včetně aktuálních fotek všech provozních trolejbusů. Zajímavé jsou také Vraky trolejbusů DpmP: zachovalé vraky trolejbusů 7, 8 a 9Tr. O tom jak v Pardubicích jezdily tramvaje se dozvíte ve stejnojmenné rubrice. Dále se ještě dozvíte Něco o autobusech a o Servisní a montážní vozech. Nakonec jsou zde i dvě podivné simulace MHD Pardubice pro program Bahn. 3.59

Navigace
Je vždy na stejném principu - velký nadpis v horní části obrazovky je zároveň odkazem na hlavní stránku příslušné části webu, ikona trolejbusu v levém horní části je potom odkazem přímo na hlavní stránku celého webu. Levé menu se mění podle aktuálně vybraného tématu. Je různé v těchto částech: Hlavní stránka a některé odkazy, Fotogalerie odjinud, Fotogalerie 9Tr, Fotogalerie 14Tr, Fotogalerie 21Tr, Reklamní nátěry, Vozový park a Archiv rubriky Novinky.

aktualizace této stránky: 27.10.2007 , http://www.trolejbus.cz