MHD Pardubice - Most Pavla Wonky

Trolejbus.cz > MHD Pardubice > Zajímavosti > Most

TATO STRÁNKA NENÍ AKTUALIZOVÁNA
POKRAČUJTE NA
HLAVNÍ STRÁNKU WEBU

Uvažované uzavření mostu Pavla Wonky přinese velmi výrazné komplikace jak do individuální, tak hlavně do městské hromadné dopravy. Přes most vedou v současnosti trolejbusové linky 3, 4, 7 a 11 a autobusové linky 14, 16, 17 a 23. U autobusových linek se jedná o linky s menším počtem spojů (kromě linky 16 maximálně a spoj za hodinu), takže jejich přesměrování nebude zřejmě činit větší potíže.

U trolejbusových linek bude ale situace mnohem složitější. Meziměstská linka 3 by mohla být převedena ze stanice Hradecká dále ul. Bělehradskou a kpt. Bartoše na nádraží. Pro to by bylo nutné vybudovat na křižovatce Bělehradská - Hradecká stopu směrem do Bohdanče a v opačném směru manipulační stopu buď osadit výhybkami nebo ji provizorně připojit bez nich. Linka 4 by taktéž mohla být převedena do ul. kpt. Bartoše, a aby se zajistilo spojení spojení centra se Semtínem a Rybitvím, mohla by končit na třídě Míru. Linka 7 by prakticky zanikla, protože by v centru musela objíždět blok nám. TGM - Sukova - Sladkovského - tř. Míru a to v obou směrech. Podle mého názoru by bylo vhodnější linku dočasně zrušit. Linka 11, která bude mít po plánované změně trasu Dubina - Globus by při objížďce měla téměř celou trasu shodnou s linkou 13.

Na prvním obrázku je stav trolejbusových linek po letos plánovaných změnách linek 7 a 11.

Na druhém potom možné linkové vedení po uzavření mostu Pavla Wonky

Snad bude kolem staveniště provizorní most, ale o provozu trolejbusů na něm se dá s úspěchem pochybovat. Bude to tak jako tak veselé.

aktualizace této stránky: 27.05.2016 , http://www.trolejbus.cz