Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
11. února 2005 - Členem spolku snadno a rychle
Hned několik lidí se na mne obrátilo po uveřejnění informace o schůzce s dotazem, jak se státi členem a co to vůbec obnáší. Tak tedy - členem spolku se může stát prakticky každý. Tím, co naši dost nesourodou skupinu drží pohromadě, je zájem o dopravu. A to v jakékoliv formě, i když naší prioritou je samozřejmě železnice (a nejvíc motorové vozy M 131.1) a MHD (a tam hlavně trolejbusy). Uvítáme všechny nové členy, ať už mají zájem o historii, současnost nebo jsou třeba jen skalní fotiči.
A jak se tedy stát členem: nejlépe kontaktujte kolegu Čížka, našeho jednatele a to několika způsoby: e-mailem na pshzd@email.cz nebo motoracek@seznam.cz, případně telefonem na 604 926 620. Pokud ve vašm zájmu převažují trolejbusy, kontaktujte moji maličkost na trolejbus.353@seznam.cz případně 604 534 196. Vše další vyřešíme při osobním setkání. Povinností člena je pouze zaplatit roční členský příspěvek ve dnes docela směšné výši 100,- Kč. O vlastním přijetí za člena rozhoduje výroční schůze spolku, ale to je pouze formalita vyplývající ze stanov. Člen získá občasník "Zpravodaj PSHŽD" a možnost podílet se všech naších akcích. Forma tohoto "podílení se na práci" je velice různorodá (a taky občas časově náročná): nejdůležitější je spolupráce při opravách a údržbě našich vozidel a potom práce na dalším zvelebování našeho Musea. Při akcích potřebujeme zajistit doprovod do trolejbusů (průvodčí) či pomocníky do motorových vozů. Samotná vlaková četa a řidiči trolejbusů musí být samozřejmě pouze lidi s danou kvalifikací. Dále ale musíme mít lidi pro prodej upomínkových předmětů a pohlednic či dozor na výstavách a modelářských burzách. Nějaká činnost se ale najde i jindy.
Pro představu konkrétní příklady: příští týden se bude stěhovat Sanos konečně pod střechu do pronajaté garáže. A na to je potřeba nejen řidič a tahač, ale také další pomocníci, kteří si vezmou dovolenou a místo živení rodin si půjdou blbnout s trolejbusem. Další akcí bude umístění motorového vozu M131.1116 jako pomníku k Museu. Zde je zase potřeba ručně "podbít" připravené kolejové pole. Atd., atd., atd.

 | JR | 23:25 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz