Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
2. února 2006 - Změny trolejového vedení
Dostal jsem balík informací ohledně uzávěry mostu Pavla Wonky. Prozatím jsem hlavním štábem zplnomocněn zveřejnit následující: ve dnech 11. a 12. března dojde k výluce na linkách t-3, t-7 a t-11. Beze změny trasy budou nahrazeny autobusy, protože na Stavařově proběhne doplnění chybějících stop a výhybek na kompletní trojúhelník. Přibližně ve stejných dnech dojde před nádražím k výstavbě třetí stopy vlevo od dnešní průjezdné. Umožní odstavovat trolejbusy linky 3 během odklonu při uzavření mostu bez ručního překládání sběračů. Zajímavé bude řešení ovládání výhybek - nová výhybka bude vybavena červenou signalizací. Aby se nehádaly dvě "červené výhybky" bude výhybka na odbočení k lihovaru přeladěna na "modrou frekvenci". Z finančních důvodů se ale nebude kupovat nová "modrá šipka", po uzavření mostu totiž bude volná modrá signalizace od zimního stadionu. Po zahájení výluky mostu dojde k rekonstrukci TV na křižovatce u zimáku. Tou dobou tam nebude jezdit žádná pravidelná tr linka, takže to provoz nenaruší.
V květnu následně začne výluka úseku Dašické ulice Kostelíček - Na Drážce. Opatření při výluce neznám, pravděpodobná je varianta t-11 a t-13 odklon Sakařovou ulicí, linka 1 odkloněna na Židov a dále výpomoc a-1, pokud to práce dovolí tak přestup mezi t-1 a a-1 Na Okrouhlíku. To ale je jenom moje úvaha. Faktem ale je, že se začně konečně budovat zastávka U Soudu směrem od centra a to pravděpodobně ještě na jaře.
A co můžete čekat příště: po uvolnění embarga ze strany vrchního velení zveřejním vedení linek během uzavírky mostu Pavla Wonky, termíny uzavírky a změn jízdních řádů a hlavně něco víc o trolejbusové nízkopodlažní lince 27. Zatím jen tolik, že bude zavedena v intervalu 60 minut buď od května nebo už od dubna a že nesouvisí s objížďkou. Pokud si někdo už něco domyslí, jeho problém :-)

ucho
A jednu obrazem: V některých autobusech se objevily tyto držáky na reklamní letáky. Ale dokud se v Pardubicích lepí letáky zvenku na neotevřené kastlíky a na skříni vozu přes znaky DP, tak moc nevěřím, že se do "ucha" reklamy dávat budou. Stylovější bude je pohodit na sedadla... Ale možná se konečně něco změní.


 Kategorie: Z provozu| JR | 20:44 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz