Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
25. března 2006 - Hradecké způsoby dorazily k nám ?
Neinformovaní mohli být včera vyděšeni při pohledu na sjížděcí výhybku a kříže směru ze Sukovky na nám. TGM. Viselo tam totiž to, co dobře známe od severních sousedů, kde se armatury na nepoužívaných směrech rozebírají a při nějakých změnách se opět montují. Slyšel jsem různá vysvětlení této činnosti, ale logické mi nepřišlo žádné. Takhle to tedy vypadalo u nás (fotka od kolegy OČ):
Hradecká výhybka v Pardubicích ... :-)

Jenomže nešlo o zavádění hradeckých způsobů, ale o začátek rozebírání křižovatky. Od dnešního dne je na ní na 4 dny vyloučen i provoz automobilů a probíhá celková rekonstrukce, vynucená mimo jiné rozšířením počtu jízdních pruhů a napojením nové komunikace směrem od sídliště Závodu míru. Na velice dlouhou dobu se ale na křižovatku vrátí trolejbusy jen manipulačně a to pouze ve směru náměstí - Sukova. Normální provoz se sem vrátí až po úplném dokončení oprav mostu Pavla Wonky. Kromě uvedené fotky tam včera při posledním dni provozu trolejbusů kolega OČ pořídil ještě další: t-384 na odbočení náměstí - Sukovka, t-389 na lince 7 a a-139 (rozebrané kříže nad busem).
Vůbec se mi sešlo zase hodně fotek od přispěvatelů: od kolegy DV například fotky a-165 a t-362 pod nadchodem u Tesca či a-147 v Nemošicích (fotky jsou ve fotogelerii). Pesa zase před časem poslal fotky z cesty do Liberce, takže několik z nich je doplěno na libereckou stránku.

 Kategorie: Z provozu| JR | 11:35 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz