Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
21. září 2006 - Mladá fronta o trolejbusech
Dnešní regionální přiloha MFDnes přinesla hned tři články s tématem MHD, přesněji řečeno o rozhodnutí magistrátu zrušit na třídě Míru trolejbusy a vytvořit tam pěší zónu. Nechci polemizovat s radnicí, ale na něco upozorním:
1) ve sloupku "K věci" vyjadřuje jeden z redaktorů radost nad tím, že se na třídu Míru "vrátí korzo" a klid pro choce. Dovoluju si pana redaktora upozonit, že tam nikdy žádné korzo nebylo (tedy Corso ano, ale to bylo něco jiného...) a že ulice, dnes se jmenující třída Míru byla vždycky hlavní dopravní tepnou Pardubic, jak dokládá pár obrázků z třídy Míru za posledních 100 let. Samozřejmě - byl menší provoz, ale vidite někdo pěší zónu? Předzahrádky? Lavičky na ulici? Nikoliv, byla to vždy hlavní ulice:

okolo roku 1900

okolo roku 1910

dvacátá léta

Auta na třídu Míru nepatři ... okolo roku 1935

A jednou léta padesátá

A ještě jednou barevně


2) Na straně C3 tvrdí šéf odboru dopravy, že je potřeba rekonstruovat křižovatku Sladkovského a Teplého. No, určitě nejsem takový odborník na dopravu jako pan vedoucí, ale podle mne se tyto dvě ulice ve městě nikde ani nepřiblíží, natož aby měly společnou křižovatku...

3) Jak ilustrační foto k článku o tom, jak objížďka pěší zóny pro trolejbusy bude stát peníze je použito opravdu nápadité fotky jedné ze studií pěší zóny. A to pěší zóny s provozem trolejbusů!!! Sice je to s křížkem po hlasování, ale je to krása - jako zdůvodnění vymístění trolejbusů obrázek, na kterém trolejbus přes onu pěší zónu jede:
repro MFDnes
Repro z dnešní MfD - kliknutím zvětšíte a trolejbus hravě najdete


4) A jako poslední bod bych chtěl upozornit na článek pana ředitele ... tedy na rozhovor s panem ředitelem na straně C4. Kromě toho, že se prakticky pod všechny jeho odpovědi o dopravě můžu klidně také podepsat, určitě zvídavému oku fandů a šotoušů neunikla fotka u článku. Na ní totiž kromě pana ředitele uvidíte obě pardubické devítky a co nás samozřejmě těší, z naší tři-pět-trojky je tam vidět víc :-)))
autor © Michal Klíma
Pro ty, kdo se neorientují: zleva podniková 358, pan ředitel a naše 353 :o)))
foto: Michal Klíma, MfDnes


 Kategorie: Z provozu| JR | 16:57 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz