Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
29. září 2006 - Další studie a jiné aktualizace
Dnes opět od externích přispěvatelů. Nejprve od Lp - do třetice prezentujeme studii z archivu DP. Tentokrát z roku 1960 a týká se trati přes Duklu, Jilemnického ulicí, ul. gen. Svobody, Anenským podjezdem kolem lázní k Jahnově ulici. Tedy trat, která dodnes výrazně schází pro variantní spojení centra a jižní části města. Kompletní text i s plánky je zde > Investiční úkol 1960. Komentář kolegy Lp: "U toho obrázku s plánem linek je skoro nečitelný nadpis: „Výhled linek městské dopravy do r.1970.“ Jak už jsem psal dříve, co je autobus a co trolejbus, cvičené oko pozná. Zajímavé jsou i ty autobusové přivaděče k trolejbusovým točnám v Pardubičkách, na Židově, u nádraží, na Dukle a v Polabinách. Zajímavé je, že o trolejbusové trati přes nadjezd Paramo se zde již mlčí. Asi to předchozí zamítnutí bylo respektováno. V centru se podle návrhu jezdí jak po tř.Míru, tak i Sladkovského, přes Masarykáč i po Sukovce. To docela trefili, i když v roce 1970 k té Sukovce bylo ještě hodně daleko. Na posledním obrázku je jakýsi zapomenutý ocásek vedení ke zdymadlu. Asi se jedná o chybu, i když to lze takto nalézt na více pláncích. Výhled s tím nijak nepočítal."
Investiční úkol 1960

A další aktualizace na webu - kolega MJ poslal aktulizovanou a opravenou verzi Jandovy analýzy kursů, neboli rozpisu co kdy a kde jede který kurs MHD Pardubice. A ačkoliv tramvaje a to dokonce v zahraničí nejsou ani náhodou hlavním tématem tohoto webu, devět fotek z podvečerní Rigy od kolegy KFo pro občerstvení najdete tady Tramvaje Riga.
A ještě jedna železniční. S novým foťákem se teprve učím, ale dělá mi radost třeba takovými fotkami. I když by mi fotku třeba na Želpage ultrašotouši sepsuli, foťák se zatím chová velice pěkně a jsem spokojený.

 Kategorie: Nově na webu| JR | 22:36 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz