Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
28. března 2007 - Všechny 24Tr v provozu
Do pravidelného provozu MHD zasahují už všechny tři nové trolejbusy 24Tr. Jako poslední byl předán vůz 322. Dneska ráno jsem měl možnost se na lince 1 povozit v jeho sourozenci číslo 321. Jezdí se s tím opravdu moc příjemně, vozy jsou tišší než 317-319. Osobně mi vadí jen několik drobností. Jednak nevypnutelné denní svícení (světla svítí prostě zároveň se zapnutím 600V) - to je drobnost. Zaráží mně jiná věc, a ta je daná už výrobcem skříně. I když mám sedačku hodně nízko, do obou vnějších zrcátek mám částečně zakrytý výhled horní hranou okna. U Citelisu - autobusu to možná ani řidičům nepřijde, v trolejbusu ale občas potřebuju vědět, co se děje nahoře nad vozem a tam teda je vidět opravdu blbě. Dovolil jsem si vyfotit 2 x pohled z místa řidiče: porovnání zrcátek. Oboje je focené dnes - vpravo je to citybus 181 z poslední dodávky, vlevo pak trolejbus 321. U něj je žlutě vyznačená část zrcátka, do které není vidět - a je také vidět, že zrcátko Citelisu je menší než u předchůdce. Moc tomu teda nerozumím, stejně jako tomu, proč je ve voze dodaném už 4 měsíce po najetí EM testu namontována i ovládací jednotka BUSE. Obrázek 321 v Jesničánkách dnes je na straně t-321.
Když jsem včera přidal na web foto nehody a-61, byl jsem podezírán, že fotím za jízdy. Kromě toho, že to opravdu nedělám a navíc před očima dispečera (to ten pán vpravo od autobusu), tak tady je důkaz o ucpanosti té silnce. Opravdu jsem spíš stál, než jel a na tu fotku během postávání v koloně bylo času spousta. Ostatně to dnes také, jenom trochu na jiném místě. Na nadjezdu v Doubravicích zůstal stát porouchaný kamion. A hned to tam vypadalo takhle:
kolona...
Cestu blokoval ten kamion Holcimu nahoře, sběrače na obrázku patří trolejbusu jedoucímu směrem do Semtína a objíždějícímu překážku po protisměrné stopě


 Kategorie: Z provozu| JR | 21:13 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz