Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
6. června 2007 - Terminál Koruna a jiné z Hradce Králové
Dostal jsem objemnou zásilku fotek od kolegy LuTepa, který je pořídil v Hradci Králové. Tam se u nádraží rozběhla stavba nového terminálu MHD a trolejbusy tak dočasně jezdí na nově postavený provizorní terminál Koruna. Jako komentář k fotkám použiju přímo LuTepovy mejly v původním znění:
Zdarec, první mailík obsahuje přílohu s fotkama náhradního stanoviště trolejbusů u Koruny, víc rozepisovat nebudu, víme o kráčí, drátky v pohodě, dvě dálkově ovládané vyhybky!!! několik křížů a sjížděček, docela fajn řešený za daných okolností a na stísněný prostor krom několika detailů, které lze pominout, jakožto se jedná o značení jízdních pruhů, kdy trolejbusy jsou nuceny podjíždět oblouk a vyhybku, ale úspěchem je že krom pár vyjímek to nikdo z trolejbusáků nerespektuje a jede ideální trasou:-) Jezdit po tom musí bejt zajímavý, strašná až nezvykle vysoká koncentrace funkčních a docela spolehlivých armatur, akorát nezůstat na některé viset !!! Nejvíc mě však dostala ta 84ka, která dostala do těla v krátký době od myčky, reklama cca 1-2 roky s lakem stará, má to aspoň mechovskou patinu, posud sám:-)
Některé fotky jsou z křižovatky Puškinova a S. K. Neumanna na Riegrovo náměstí, aneb co se stříhat nemuselo, zůstalo, pak z S. K. Neumanna fotečka vykuchané a snesené vyhybky, ale nosná lana tam pro ni zůstala, asi se bude pak věšet na zpět:-) Další kuchando, opět hardcore je výhybka kuchlá už x let u křižovatky u Galexu, vyústění Gočárovky na první okruh, paráda co udělá s kuchandem zub času:-) No a pak ještě pár prapodivnejch převěsů z Malšovic. Jo a kdyby tě zajímal ten tuningovej pružnej závěs, tak ten je z Gočárovky:-)
PS: doufám že až bude hotovej terminál, že pár trubek zůstane a daj se do kupy některé starší armatury:-)

Tož tak - a teď ty fotky - najdete je zde v galerii PSHŽD.

Drtivý hradecký styl
Drtivý hradecký styl demontáže armatur Kategorie: Nově na webu| JR | 23:32 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz