Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
6. listopadu 2007 - Uzavírka na Dukle podruhé - od Lp
Kolega Lp píše:
"když už ta uzavírka probíhá přímo kousek ode mne a jednalo se o zajímavé objížďky, udělal jsem si pár fotek (najdete je zde ve fotogalerii) - např. u křižovatky ulic Gorkého a Rožkova, která se z hlediska MHD stala „úplným dvoustopým trojúhelníkem“, protože přes ni jezdily linky:
6 – rovně (tedy po své pravidelné trase po vyhnání ze Staňkovy)
5 a 7 – odbočení od Dukly do Rožkovy
10 – odbočení od Skřivánku do Rožkovy
Pro linku 10 zde nedaleko křižovatky byla zřízena provizorní „zastávka trolejbusů“ jako náhrada za vynechaný Kulturní dům. Nevím, kdo ten označník instaloval, ale jistě k tomu po dlouhých letech došlo v upřímné snaze, aby byly splněny zákonné normy pro požadovaný vzhled dopravních značek z početné rodiny IJ4.
Komunikace v tomto místě jsou celkem široké, takže stále máme mnoho možností, kam uklízet naše autobusové linky, jak budou postupně nabíhat různé petice. Z domovů mládeže se asi nikdo nespokojený neozve. Takže Rožkova ulice, po mírném odvětvení, které proběhlo minulý týden, se jeví jako dobrá varianta pro MHD v budoucnosti.
V okolí nám. Dukelských hrdinů mne zase zaujalo sledovat českou národní povahu. Značky: zákaz zastavení nebo dokonce i zákaz vjezdu jsou v podstatě k ničemu. Český řidič je bere jen jako každou jinou reklamu u silnice. Stál jsem tam s foťákem a říkal si, že ta soukromá policie, by nebyl špatný džob. Člověk, který by s tím začal jako první by byl za vodou celkem rychle. Parkovací plocha na náměstí byla po oba dny poloprázdná, avšak auta musela zajet co nejblíže svým domovním vchodům a parkovat:
- na zákazu zastavení
- v protisměru
- blíž, jak 5 m k hranici křižovatky
- zakrývajíce dopravní značky
Když má někdo číslo 53 54, tak se asi postihu bát nemusí, přesto jsem v sobotu zavolal sloužícímu dispečerovi a ten dal echo městské policii. Výsledkem bylo to, že druhý den byla situace poněkud lepší. Ale i tak byl průjezd zejména pro Citybusy, které mají poněkud delší rozvor, docela fousový.Když ze staveniště odjely stroje a čerstvý flastr na vozovce osamoceně chladl a tvrdl, vzali řidiči osobních aut Lexovu ulici doslova útokem. Značky B1 a zábrany Z2 měly v podstatě štěstí, že je nikdo neporazil. Místní řidiči před zábranami zpravidla nejprve přibrzdili nebo zastavili, rozhlédli se a jeli dál. Jen někteří změkli a vycouvali či se pokusili o průnik po bočních sídlištních cestičkách. Viděl jsem však i několik vozů s pražskou RZ a jejich řidiči zakázaným úsekem projížděli zcela bez zaváhání. Minulý týden jsem byl v Praze a když jsem se procházel po liduprázdném parku na svahu Petřína, po jehož úzkých a strmých cestičkách se prohánělo víc osobních aut než veverek, musel jsem uznat, že pražský řidič gumokolista je na poněkud vyšší úrovni otrlosti, nežli my tady s těmi našimi „éčky“. "
Lp, 4.11.2007

Výluka - Lp
Kliknutí na fotku = vstup do fotogalerie

Jako bonus foto autora tohoto příspěvku - sice ze s historickým trolejbusem 311
skrývá za bagrem a náklaďákem, ale protože jest výstražně ovestěn, je vidět.
311 - Lp
Kliknutím zvětšíš...


 Kategorie: Z provozu| JR | 13:50 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz