Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
4. února 2008 - Tip na krátký výlet a smutná zpráva
Nejprve ten tip - pokud chcete rychle na chvíli vypadnout z města, doporučuji návštěvu málo známé zříceniny (zatím spíše chátrající stavby) loveckého zámečku u obce Rohoznice. Ta leží nedaleko nedávno otevřené dálníce D11, ale z Pardubic se tam dostanete pohodovou cestou po vedlejších silnicích - ideální je odbočit ze silnice směr Chlumec nad Cidlinou do Doubravic a pak je to vlastně "pořád rovně" přes obce Hrádek a Dolany. V Rohoznici se potom vydejte k lesu, kde nad rybníčkem stojí zmiňovaná stavba. Na místě nečekejte ani turistické značky, ani informační cedule, ale o zámečku můžete informace načerpat třeba na serveru hrady.cz. Na místě samém sice není nic zase tak extra zajímavého, ale kombinace lesa, rybníku, zámečku a klidu je vysloveně relaxační...
Lovecký zámeček Rohoznice
Kliknutím na náhled otevřete stránku s pár fotkami z Rohoznice

82
Dvě ex-pardubické Karosy B731 jezdí na kyvadlové dopravě na Ovčárnu v Jeseníkách. Aktuální foto je na stránkách autobusu 50 a autobusu 82.

- - -
Nakonec smutně - v neděli 3.2.2008 podlehl velmi vážné nemoci Franta Dušek, radioamatér s nezaměnitelnou značkou OK1WC, mimo jiné jeden z přispěvatelů na záchranu našeho trolejbusu Sanos. Byl to ale hlavně dlouholetý kamarád mého táty a vlastně celé naší rodiny. Před mnoha a mnoha lety Franta byl i řidičem trolejbusů pardubického DP - třeba si na něj někdo z téhle minimálně 30 let staré společné fotky vzpomene. S naším spolkem byla jeho rodina v kontaktu už spoustu let, Frantův syn Jirka už v osmdesátách letech začínal s kolegou OČ práce na záchraně našich motoráků.


 Kategorie: Nově na webu| JR | 10:40 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz