Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
27. března 2008 - Nehoda trolejbusu 318 a další novinky
Informace už proběhla v diskusním fóru - ve středu večer došlo "Na Skřivánku" k dopravní nehodě trolejbusu 24Tr číslo 318 a osobního auta. Na rozdíl od většiny nehod našich vozidel, kdy se jedná maximálně o promáčklé plechy nebo dokonce jen o odřený lak, šlo tady o pořádnou ránu. Řidička osobního auta totiž vyjela bez sebemenšího zpomalení z vedlejší ulice, která je dokonce jednosměrná opačným směrem. Jak si vsugerovala že je na hlavní je všem záhadou - vyjela z ulice K Blahobytu, která je nejen vedlejší a jednosměrka, ale i výrazně užší než ulice Jana Palacha po které jel trolejbus. Nakonec dopadl střet ještě velice dobře - pokud někdo neví že jede obráceně ve vedlejší jednoměrce a na hlavní nezaregistruje trolejbus, tak jak by to asi dopadlo, kdyby se autu do cesty připletl chodec nebo cyklista... Shodou okolností na zastávce Gorkého několik vteřin před střetem vystoupil z trolejbusu Richard OK1SAT, který následně pořídil pár fotek. První je pořízená ze zastávky v 17:58:21, což je téměř přesný čas nehody. Obrázky jsem doplnil na stránku trolejbusu 318.

foto ok1sat

Nové fotografie jsou ale i v galerii trolejbusů 9Tr. Několik fotografií pardubických trolejbusů z roku 1976 nám poslal jejich autor pan Bohdan Turżański z Polska. Jedná se o trolejbusy 127, 134, 137 a 140. Při této příležitosti si dovolujeme zveřejnit odkazy na zajímavé stránky s tématikou MHD, kde naleznete další zajímavé snímky a informace nejen od tohoto autora:
www.ltek.strefa.pl – Stránky Lublinské společnosti ekologické dopravy (doporučujeme zejména galerii fotografií a přílohu Ziutek).
trollino.mashke.org – Zajímavá tříjazyčná galerie o Trollinech (jak bychom volně přeložili: Trollina všech zemí, spojte se!).

137
Jedna z fotek z roku 1976 - trolejbus 137, jehož vrak se dožil dokonce začátku 21. století

Nové aktuální fotky najdete na stránce Karosy číslo 53, s kterou jsme se byli podívat ve vodní elektrárně u pardubického zdymadla a na stránce Citybusu 177, který má na boku nově nalepený velkoplošný náborový inzerát Dopravního podniku.


 Kategorie: Z provozu| JR | 21:53 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz