Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
30. srpna 2008 - Fotky pro oživení webu
Od kolegy Lp:
Mobilní sloup Palackého

Ve čtvrtek 28.8.2008 byl na Palackého třídě poblíž budoucího nadchodu postaven provizorní mobilní stožár. Původní sloup nesoucí trolejové vedení, vývod ovládacího kontaktu ke světelné signalizaci a lampu osvětlující bývalou zastávku a zároveň i nadchod musí být odstraněn. Během stavby bylo zjištěno, že stožár, kterého si renomovaní projektanti vůbec nevšimli, stojí v cestě budoucímu schodišti. Jak bude vypadat situace po dokončení nadchodu a jak budou nahrazeny všechny vyjmenované funkce původního stožáru, nevíme. Doufejme, že zastávka i nadchod budou osvětleny (a to nejen plánovanými barevnými světly zespodu), že trolejové vedení nebude zavěšeno na horkovzdušném balónu a že podpěra nového nadchodu nebude přistávací plochou pro čela lidí vystupujících z vozidel MHD. Doufám, že nakonec budeme překvapeni, a to tak, že mile.
318+183
Když už jsem tam byl při té stavbě toho mobilního stožáru, udělal jsem několik fotek i okolo jedoucích vozidel MHD. U obrázku, kde autobus 183 předjíždí trolejbus 318 v zastávce, jsem si až po zvětšení snímku uvědomil, že jsem vyfotil číselnou přesmyčku. Také by se to dalo nazvat: najdi 10 rozdílů mezi zadky obou vozů.

358

60
Nakonec přidávám malý bonus ve formě svatebního trolejbusu 358, který se pod mým vedením dne 22.8. probojovával ulicí Demokratické mládeže na Zborovské náměstí, kde pak převzal svatebčany, kteří přijeli od Nemošic autobusem číslo 60 pod vedením JR.


 | JR | 18:34 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz