Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
7. září 2008 - Aktuálně
Dostal jsem několik fotek od dalšího autora - od Martina Kratochvíla. Jsem rád za každého dalšího, kdo fotí pardubickou MHD, protože to nabízí fotky z jiných míst a úhlů než jsem zvyklý. Zatím jsem od tohoto nového autora přidal celkem konvenční fotku Citelisu číslo 183 u nádraží, ale také už méně obvyklou fotku Citybusu 178 zajíždějícího do zastávky u ČEZ arény a navíc tento pohled na trolejbus 318 na Masarykově náměstí:
318

Další fotky pocházejí z bezedných archivů kolegy Lp. Jednak je to sada velice pěkných a nám dosud neznámých fotek z demolice hotelu Veselka - zde - pro použití na webu jsem fotky zmenšil, ale v originálu jsou ve velice vysoké technické kvalitě s mnoha zajímavými detaily. Následují dvě fotky, na kterých zajímavý automobil Dopravního podniku (Tatra 27), který na zajímavém místě provádí zajímavou činnost. Trochu jasnější to bude z popisků, které mají fotky na zadní straně (popisky zní: "Demontáž nádrží před stavebním podnikem" a "Jeřáb, pod kterým došlo k zabití koně"). Poznal by někdo, kde to vlastně je? A proč DP kdesi ve městě vytahuje ze země nádrže?
veselka

Nádrž 1 Nádraž 2

Dále připomínám blížící se akce nejenom vozidel MHD:
V sobotu 13.9.2008 pořádám cosi jako pardubický sraz Moskvičů, začátek je v 8.00 u Musea v Rosicích (info najdete na www.moskvich.cz). Kromě toho by ten samý den dopoledne měl na objednané jízdy vyjet trolejbus 358, kolem poledne potom i 353 a odpoledne ještě Škoda 706 RTO.
V neděli 21.9.2008 bude v provozu autobusová nostalgická linka číslo 52.
V sobotu 27.9.2008 se potom koná v Pardubicích Den železnice a při této příležitosti bude jeden náš motorák pendlovat mezi hlavním nádražím a Rosicemi.
Kromě toho se vážně zabývám myšlenkou uspořádat ještě v září jednu vyslovenou šotojízdu s trolejbusem 353, který jsem poslední dobou dost zanedbával a nejezdil jsem s ním. Detaily včas zveřejním.


 Kategorie: Nově na webu| JR | 20:57 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz