Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
17. října 2008 - Aktualizace
V sobotu 11.10.2008 úspěšně proběhla jízda trolejbusu 353 při akci PSHŽD a o den později byl potom nasazen na nostalgické lince 51. Fotky jsou ve fotogalerii PSHŽD.
Oba nově dodané autobusy Citelis čísel 185 a 186 jsou od pondělí (185) a úterý (186) v běžném provozu. Provozní fotku ještě na webu nemám, ale můžu nabídnout momentku z vozovny pořízenou někdy před druhou hodinou v noci > zde. Nová provozní fotka je i na stránce Citelisu 184 a Citybusu 154 (zánovní reklama na Otto Office)
V galerii trolejbusů 14Tr jsou doplněné fotky posledních reklam - jedná se o vozy 383 a 384. Přitom jsem také po delší době aktualizoval přehled reklamních nátěrů na trolejbusech. Reklamí nátěry sleduju od jejich zavedení po roce 1989 a přehled už obsahuje spoutu dat. Jen nějak pořád nevím, k čemu vlastně může někomu být informace že třeba trolejbus 316 měl v roce 1995 reklamu na Ostacolor dobrá ... více zde.

Tahač
Kliknutím na náhled se otevře stránka servisních vozidel, na kterou je doplněno toto foto nového tahače Renault. Stávající tahač Mercedes bude převeden do autoškoly. Na rozdíl od Mercedesu má nový tahač relativně velikou skříňovou nástavbu, která má kromě zadních vrat na bocích otevírací "kastlíky", například pro uložení tažných tyčí. Bohužel nástavba se mi ve tmě nepodařila slušně vyfotit.


Nehoda Hrobice
Kolega Lp naskenoval obrázky, které sice nesouvicí přímo s DP Pardubice, ale jsou velice zajímavé. Píše: K této nehodě došlo někde u Hrobic. Na fotkách bohužel není uvedeno datum. Snímky jsou mj. důkazem toho, že autobusy Škoda 706 RO tahaly také moderní vlečné vozy Jelcz PO1E. Kolegové z Technického muzea Brno nám před léty tvrdili, že něco takového nebylo možné. Jak je vidět, možné to bylo. A kdyby nedošlo k této tragické nehodě, asi by to ani nikdo nevyfotil. Jakpak by asi dopadl autobus řady B nebo C, kdyby si takto lehnul na bok do příkopu? To eróčko vypadá, že jen odpočívá...
Galerii otevřete klepnutím na náhled nebo sem.

Pokračování příště (asi až po něděli) ...

 Kategorie: Nově na webu| JR | 00:36 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz