Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
22. září 2009 - Fotografie z akce v Jihlavě
Trolejbus 353 má za sebou druhé účinkování mimo Pardubice. Po Zlínu před několika lety se vydal na výlet podstatně kratší, jak na kilometry, tak na čas. Ve středu 16. září se ráno úderná jednotka ve složení webmaster, Lp, PL a dva pracovníci VV vydala s kolonou směrem přes Železné hory. Za montážním vozem vrchního vedení jel trolejbus 358 a za ex-dílenským tahačem Mercedes potom náš trolejbus 353. Byli jsme ve výhodě, že jsme se v řízení trolejbusu s kolegou PL vystřídali, ale jinak se za monťákem jede líp. My se celou sestu dívali jen na dva metry vzdálenou plachtu tahače, kolega Lp měl z 358 výhled trochu lepší. Jihlavu jsme projeli celou po hlavní směr Znojmo, takže se trolejbusy podívaly i do tunelu. Když pomineme jedno přehlédnuté odbočení a následné couvání s trolejbusem na tyči do boční skoro lesní cesty, tak cesta proběhla zcela v pohodě.
V neděli 20.9. jsme potom vyrazila trolejbusová skupina dispečerským autem a skupina autobusová přímo erťákem. Ten nakonec za celý den ujel okolo 350 kilometrů. Trolejbus 358 ujel po Jihlavě kilometrů 111, trolejbus 353 o něco méně. Okolo druhé odpolední nás totiž postihla porucha v podobě upáleného oka na stykači. Po provedení provizorní opravy jsme dojeli do vozovny vlastní silou a tam ještě za velkého zájmu pubilka provozovali "linku F", neboli furt dokola okolo vozovny. Když jsem vozovnu objížděl poosmé, už jsem toho měl docela dost :).
Odvoz trolejbusů do Pardubic proběhl bez problémů v pondělí 21.9., když nám mezitím jihlavská údržba opravila v t-353 definitivně stykač a navíc nám byly darovány sice použité, ale rozuhodně ještě použitelné sedáky i opěráky k sedačkám v oddíle. Takže v nejbližších dnech z 353 zmizí potrhaná a popraskaná sedadla. Odtahu se účasnila sestava stejná jako cestou tam, pouze jsme byli ochuzeni o kolegu PL, který se účastnil pracovního procesu na svém pracovišti.

Výhled
Krásný výhled do plachty ... omrzí se velice brzy
Hory
Za to okolo byl výhled nádherný, aneb Železné hory z oken trolejbusu

Mnoho dalších fotek nejen z dopravy trolejbusů, ale i z vlastní akce najdete v této fotogalerii na webu PSHŽD.

 Kategorie: PSHŽD| JR | 16:28 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz