Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
1. května 2010 - Rozšíření sbírky Monti System
Od posledních vánočních přírůstků do sbírky modelů Monti System neuplynulo ani půl roku a máme tady nový přírůstek. Tentokrát se po různých mutacích tahačů Mercedes Actros z minula jedná o klasiku. Model s katalogovým ozančením MS28.1 je totiž sólo Liazka v barvách výrobce modelu - firmy Beneš a Lát. Jedná se o variantu starší stavebnice MS28 "Camion Expres", která je plně odovozená z dnes už legendární stavebnice "Dakarského" Liazu z půlky osmdesátých let minulého století. Čili spíše než o model se jedná o hračku, ale o hračku povedenou, takže to není na škodu. Ovšem podobně jako u minulých novinek nemá ani tento model kvalitní samolepky pro "ozdobení" modelu - opět jde lepící vrsta velice špatně od podkladu a navíc je samolepka zbytečně tuhá a tlustá. Při ceně modelu kolem dvou stovek bych si už klidně deset či dvacet korun za kvalitnější samolepky připlatil.
Výrobce má letos i další novinku, jedná se o tahač Scania s podvalníkem, takže už se těším na další přírůstek do sbírky, i když cena i na webu výrobce převyšuje 500 Kč. Aktuálně je ale nejdražší Scania Tarmac s vlekem, výrobce ji s DPH nabízí za 923 Kč.

Monti system 28.1
Až na téhle fotce jsem si všimnul špatně ostřiženého nápisu LIAZ na čele - v reálu je model tmavší, fotka s bleskem barvu zkresluje


 Kategorie: Auta| JR | 13:35 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz