Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
21. června 2005 - Další dva kruhové objezdy
V Pardubicích se nyní chystá stavba hned dvou kruhových objezdů, přičemž oba se dotknou trolejbusové dopravy. Prvním, který se už začal stavět, je objezd na křižovatce ulic Poděbradská a Bohdanečská v Trnové u restaurace u Kalvodů. Je to teprve druhá pardubická kruhová křižovatka, která přímo nesouvisí s hypermarkety. I když pravě ty mají na svědomí obrovský nárůst dopravy v těch místech. Stavba bude "dočasná", ale to neznamená nic jiného, než že se staví podle jiných pravidel. "Trvalá" by měla být až po dalších rekonstrukcích navazujících silnic, případně po dostavbě plánované silnice směr Staré Hradiště. Při stavbě této křižovatky dojde k posunutí trolejových stop v obou směrech, především směr do Bohdanče "uhne" vpravo.
Druhá, úplně nová křižovatka bude u budovaného hypermarketu OBI mezi nádražím a Polabinami. Tam se rozšiřuje stávající násep pod silnicí, takže v noci ze včerejška na dnešek a ze dneška na zítřek probíhá převěšení vedení na nové výložníky na sloupech na straně k staveništi, opuštěné sloupy na straně k sídlišti budou demontovány. V další etapě bude vedení opět převěšeno na nové sloupy na této straně a demontují se některé sloupy na druhé straně. Úplně nakonec se vedení přeloží nad nově vybudovaný objezd. Jak to tam vypadalo dnes, při částečně postavených nových výložnících najdete na téhle fotce trolejbusu 392.
Pokud si z hlavy vzpomínam, v Pardubicích jsou zatím kruháče u Globusu, Kauflanu, Hypernovy (tam jsou dva, jeden malý je u benzínky) a nejšílenější kruháč u Intersparu. Dočasně trvalý kruhový objezd je bývalé Tesly Zámeček. Pokud si vzpomenete na další - napište mi.
Trolejbus 339, která se při minulé vlně prodejů neodvezl (údajně jen proto, že nebyl vagón) dostal na náklady odběratele nový lak a je připraven k prodeji. Proto byl vymazán z přehledů provozních vozidel.
Dneska jsme odzkoušeli Sanos před jeho nedělním nasazením na linku 51. Vypadá to, že funguje vše jak má. Ještě musíme umýt podlahu a okna, ale zatím nedovedu říct, který den bych očekával pomnoc brigádníků. Možná až v sobotu odpoledne.

 | JR | 20:58 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz