Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
25. června 2005 - Ještě ke kruhovým objezdům
Ke kruhákům v Pardubicích napsal kolega Lp: V minulosti byl chvíli i kruhák (září 1960) u Veselky, ale tam se jako na kruháku chovaly jenom trolejbusy, ostatní auta jezdila jako na průsečné křižovatce. DP na této křižovatce chtěl mít odbočky všemi možnými směry a původní projekt proto uvažoval s příšernou konstrukcí, kde mělo být 15 výhybek, 13 křížení a sloupů nepočítaně. Nakonec zvítězil kruhák a za ušetřené peníze byla realizována propojka po dnešní Sukově tř. včetně neplánované křižovatky u ZS. Že se pak po tom kruháku nedalo jezdit, je věc jiná. Plánky obou návrhů, jak všesměrové křižovatky, tak kruhového objezdu najdete na stránce plánků MHD Pardubice.
Trolejbus 9Tr číslo 358, který při poslední jízdě přišel o jedno boční okno (pouze vypadlo z těsnění) je opraven. Na fotce z této soboty pózuje spolu s autobusem 155, který jako tradičně asistoval při probíhající Abylimpiádě - soutěži dovedností zdravotně postižených.
Tak trošku mimo vznikla na tomhle webu malá sekce o "es-pé-zetkách", kromě něčeho z minulosti je tam také stránkam kde postupně budou všechny místní mutace SPZ / RZ. Tahle zdánlivá ptákovina totiž zajímá mnohem víc lidí, než jsem se myslel.


 | JR | 21:29 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz