Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
24. ledna 2006 - Mrzne, až kabely hoří
Dnešní ranní výjezd trolejbusů nevydržel napájecí kabel z měnírny M7 Vozovna. Podivuhodnou shodou okolností se na to samé ráno objednal štáb ČT pro natáčení šotu o krutých mrazech. Co natočili můžete vidět tady - Večerník z Čech 24.1.2006. Podle zpráv přímo od zdroje není prostě měnírna ve vozovně stavěná na dlouhodobé napájení tak velkého počtu nahozených a zatopených trolejbusů a její přetížení mohlo mít mnohem závažnější důsledky. Upřesnění od úplného zdroje - několikahodinový odběr okolo 900 kW tekoucí jednou kabelovou trasou nevydržely vzdušné kabely na napájecím bodě ve vozovně a shořely.
Kromě toho se schyluje k dalšímu zásadnímu problému. Most Pavla Wonky bude sice uzavřen pro veškerou dopravu pouze několik týdnů v létě, firma Skanska začne ale odstraňovat trolejbusové sloupy z mostu už v půce března! Provoz trolejbusů bude tak vyloučen minimálně na půl roku! Začátkem března bude rekonstruována trolejbusová křižovatka Stavařov, změní se na kompletní trojúhelník do všech směrů opatřený výhybkami. Mimořádné jednání v DP by mělo ve středu rozhodnout o změnách vedení linek, případně co a v jakém rozsahu nahradí autobusy. O něco později, již v době výluky mostu proběhne generální pětidenní oprava trolejbusové křižovatky u zimního stadionu. Po rekonstrukci by měly opět mít šanci projet trolejbusy i směrem ze Sukovy třídy na náměstí. Provoz linky 13 zde byl ukončen jen krátce po generální opravě Masarykova náměstí v roce 2003, protože směrové vedení troleje neumožňovalo bezpečný průjezd kolem nově zřízených ostrůvků. Nakonec v létě ještě proběhne oprava Dašické ulice, kdy bude také po nějakou dobu vyloučen provoz trolejbusů.

A nakonec prosba > používejte pro přístup na tento web jeho novou URL www.trolejbus.cz. Původní je sice ještě funkční, ale nebude pořád. Děkuji.

 Kategorie: Z provozu| JR | 22:02 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz