Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
19. února 2006 - O počasí a trolejbusech
Nejdřív k počasí. Máte pocit, že letos je zima nějaká strašná, krutá a dlouhá? Hodně lidí ten pocit má a tak se můžete podívat na tuhle fotku, kde je ještě loni 25.října skoro o půlnoci patnáct stupňů nad nulou. To také nebylo moc normální a přitom si moc lidí nestěžovalo :-) Pokud už máte opravdu absťák po kytičkách a sluníčku, můžu sloužit fotkou kolegy LuTepa z loňského září, kde je Sanos ozdobený celou záplavou kytek:
Kytičky a trolejbusy
Zkouška kruháku OBI - přestávka u nádraží

A teď k trolejbusům. Při všelijakém ekonomickém porovnávání trolejbusů a autobusů se podle mne docela dost zapomíná na jednu pozitivní trolejbusovou vlastnost - opotřebování elektromotoru víceméně nezvyšuje spotřebu a tím i zprostředkovaně znečištění ovzduší, zatímco u spalovacích motorů se o stejné spotřebě paliva a kvalitě výfukových plynů po celou dobu životnosti dá s úspěchem pochybovat. A co teprve, když provozujete autobus tak trochu po jeho klinické smrti, jako je pardubická a-113 stará již 18 let ...

Euro -4
Autobus 113 si "vyrábí vzduch" a přitom ho také kolem sebe pěkně otravuje. Na vlevo stojícím trolejbusu 391 si všimněte "adaptéru" pro tažnou, či spíše tlačnou tyč. Během provozu má být to vykrojení nárazníku zakryté "špuntem", který také výrobce dodával, ale nepoužívá se to. Ke cti DPmP nutno říct, že se to nepoužívá téměř nikde.


 Kategorie: Jen tak| JR | 00:11 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz