Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
22. ledna 2007 - Trolejbus 342 Evo II
Trolejbus 342 jezdí pár dní a už se měnil vzhled jeho reklamy. Tak trochu v tom mám prsty - poněkud se mi nezdála u reklamy na SROP vlajka EU přes lištu a tudíž o jednu hvězdičku chudší. Dnes je na voze vlajka nová, menší a o něco výš. Kolega LC tak může spáchat modely ve dvou variantách stejné reklamy :))
11 hvězd na vlajce
Reklama Evo I - najednou má unie o hvězdičku míň...

foto Lp
Reklama Evo II - a už je to opraveno, už je to hotovo (foto Lp)

Když už jsem dnes viděl t-342 s přelepenou vlajkou, kouknul jsem se jak si údržba poradila s mojí opravenkou z minulého týdne. A obstála - když jsem měl t-342 na sedmičce, tak v zadním displeji nesvítily diody (už svítí), odlepoval se rámeček šoupacího okénka do kabiny řidiče (je přišroubováno) a nebyly označeny tlačítka na výhybky (a už jsou).
Jak bylo zmíněno na K-reportu, do DP dorazily 4 nové Karosy B951E. Protože zařazeny budou (pod čísly 59-62) až po montáži odbavovacího systému, je nutné nejdřív 4 staré vozy odstavit a OS z nich demontovat. Takže vyřazeny budou vozy 50, 52, 82 a 101. V provozu zůstanou poslední dvě cedulové Karosy - autobusy 92 a 95. A ani ty nepřežijí letošní dodávku dvou Citelisů. V kontextu s tím se zdá poněkud neuvážené, vyrábět pro dva více méně šejdrové autobusy nové cedule kvůli změnám na linkách 8 a 16 od února. Ale údajně se cedule fakt vyrábí. Přitom CEDULOVÉ KAROSY LETOS KONČÍ. Zůstane B731.40 číslo 103 z roku 1992, ale tato poslední "pragovka" je vybavená displeji BUSE. K případným dotazům na zachování B731 jako historického vozu. Asi takhle - DP asi moc nechce, ač by ho to moc nestálo ... nadšenci chtějí, ale nemají na to. Takže zatím to nevypadá, i když třeba bus 50 bych si určitě jako veterána představit dovedl.
Ačkoliv ještě neproběhlo úřední zařazení a vyřazení autobusů, udělal jsem už záznamy v evidenci a galerii.

 Kategorie: Z provozu| JR | 20:51 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz