Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
18. února 2007 - Trochu jiná železnice
Po Zahradní železnici pro chudé dneska přináším tip na železici poněkud dražší, ale také moc pěknou. Od včerejška až do 18.5.2007 probíhá ve Svitavách výstava LEGO® - Hračka i hobby. Informace o akci najdete na webu www.kostky.org. Protože organizátoři slibovali i dvě funkční LEGO kolejiště a také proto, že jsem po dlouhé době měl celý víkend volný, vypravili jsme se do Svitav s rodinou. Výstava je v Městském museu, které leží nedaleko centrální křižovatky u hypermarketu Hypernova a tedy i blízko od nádraží. Ačkoliv je výstava vlastně jen v jednom sále, stojí určitě za návštěvu. Úspěch mají u dětí i u dospělých především avizovaná kolejiště. Autoři projevili občas i kouzelný smysl pro humor - někdy i černý: Na větším kolejišti je například dopravní nehoda, doplněná i pohřebním autem. U modelu Národního muzea Praha je zase součástí i podzemní stanice metra. Kouzelné jsou i "modely" českých či slovenských železničních vozidel. Především se při návštěvě nepokoušejte přemýšlet o ceně stavebnic, potřebných na stavbu podobných věcí...

Obrázek 1  Obrázek 2  Obrázek 3
Tři obrázečky z výstavy - na prvním obrázku je menší z obou kolejišť. Ta rozmázlá šmouha jedoucí kolem dětí je osobní vlak :). Papírek na střeše strojovny lanovky bohužel zvěstuje, že lanovka má poruchu. Na obrázku číslo 2 je potom nádraží na větším kolejišti a na posledním potom roztomilá tramvaj - ta bohužel jen jako statický exponát.
Natočil jsem foťákem i pár krátkých filmečků, dal jsem dva na Youtube - najdete je na mé stránce www.youtube.com - jr353 (nahrál jsem je teď, chvíli potrvá, než budou online k dispozici).

Velké kolejiště
Ještě jednou z velkého kolejiště. Vlevo se řítí rozmazané TGV, vpravo zmiňované pohřební auto u dopravní nehody


 Kategorie: Jen tak| JR | 17:55 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz