Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
8. prosince 2007 - Točna Polabiny a jiné
Nejprve od Lp info o rekonstrukci v Polabinách. Připomínám, že dodavatelem stavby je opravdu , nikoliv AŽD, jak jsem zde mystifikoval čtenáře. Lp mi poslal dvě fotky a napsal jako vždy zajímavé detaily, ovšem opět jsou zřejmě některé informace tak trochu neveřejné ... takže věcný výběr:
"Na prvním obrázku jsem fotil zakotvené dráty ve směru od Poděbradské a až v počítači jsem zjistil, že tam dole stojí stavbyvedoucí z EŽ s lanem v ruce. Mechanická výhybka před nástupní stanicí bude originál Elektroline, výhybka v poloangličanu bude výrobek EŽ (ten samý, co už tam pár týdnů zkušebně běžel a který se mi zdá pro jízdu lepší než to Esko, co tam bylo dosud) – poloangličan bude jen lehce pootočený a opět trubkový. Elektrická výhybka žlutá bude celá od EŽ. Je to stejný typ jako ta v poloangličanu, ale v tahové verzi."

Stavbyvedoucí Volné nebe

Prešov
Ačkoliv jsem nebyl v Prešově už tři roky, dočkala se stránka o MHD v Prešově aktualizace. Jakub Oriňák mi totiž poslal aktualizovaný bokorys trolejbusu ve verzi nátěru 2007. Když už jsem tuto stránku po letech otevřel, nejenom jsem vyměnil bokorys, ale také jsem drtivou většinu fotek nahradil většími verzemi. Přece jen internetové připojení se stále zlepšuje a fotky tam uložené byly hodně komprimované. Asi šest fotek (také z roku 2004) jsem na stránku přidal.

Poslední příspěvek se týká (jako už několikrát) neoprávněného použití fotografie z tohoto webu v jiném médiu. Tentokrát jde o časopis Květy (!), který zprávičku o tom, že v Praze někdy jezdily trolejbusy doplnil fotkou mladého pana Pošvy. Za upozornění děkuji Petru Melicharovi.
Můžete všichni porovnat v jakém stavu fotku (osobně jemu předanou majitelem p. Pošvou) kolega Lp naskenoval, jak jsem ji následně trochu oživil barvy a jak se již ta oživená objevila v uvedeném plátku. To vše na stránce Květy kradou fotky (pozor - fotky mají dohromady kolem 1 MB). Po neděli se ještě poptám, zda snad Lp nebyl osloven s žádostí o souhlas. Pokud ne, zkusím si dopisovat s redakcí Květů.

EDIT 11.12.2007: Tak jsem si redakci postěžoval a omluva dorazila - viz komentáře.


 Kategorie: Nově na webu| JR | 23:35 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz