Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
14. prosince 2007 - Ještě že nebylo třináctého...
Ještě že dnes bylo bylo až čtrnáctého - být o jeden den míň, tak bych asi začal na "pátek třináctého" trochu věřit. Začalo to už ráno, kdy se mi nějak nepodařilo vstát v tolik v kolik jsem měl. Cestou do práce jsem minul na křižovatce Dašické a Na Drážce první bouračku. Tedy pro dnešní den první kterou jsem viděl, jinak to byla na této křižovatce asi tak osmset dvacátá pátá podobná nehoda, plus mínus tři sta nehod. A jako asi třetina všech nehod i ta dnešní blokovala průjezd trolejbusů linky 1 směrem na Slovany. Takže po příjezdu do vozovny jsem nejel vystřídat kolegu, který za mne vyjel na třináctku, ale s autobusem na výpomoc mezi Okrouhlík a točnu Slovany. Naštěstí policie už byla na místě a tak jsem jel pouze jedno kolo. Potom jsem se přesunul na třináctku a doufal jsem, že zajímosti pro dnešní den skončily. Jenže řidiči IGK se rozhodli, že i po zbytek dne budou trénovat nehody na místech jejich nejčastějších výskytů. První byly dva osobáky na křižovatce ulic Palackého a K Polabinám. Řidič auta jedoucího od nádraží vlevo nedal přednost protijedoucímu - podobných nehod tam bylo už mnho. Jedna je třeba v Petráskově černé kronice. Za pár minut potom došlo na k nehodě na dalším tradičním místě - u přechodu u Krajského úřadu. Opět ideální místo pro výrobu kolon s ostrůvkem a lampou uprostřed ulice. Jednu tamní nehodu máme i v archivu zde na webu, ale nehody jsou tam často, ta předposlední byla včera. Více o této pohodové směně napoví fotky:
Trolejbus 383 za nehodou v Palackého
Trolejbus 383 za nehodou v Palackého po své stopě neprojede...
Objíždění po protistopě
... a musí tedy jet po protisměrné stopě
389 - nehoda
Trolejbus 389 je po delší konečně v provozu - přišel o rychlé pruhy a má reklamu na server Práce v Pardubicích.cz. Tady se pomalu souká kolem nehody. Nakonec se mu projet opravdu podařilo - další foto na stránce trolejbusu 389.
Kolona
Dalším se už ale projíždět tak elegantně nedařilo a tak vznikla kolona, která dosahovala po Sukovce až k zimáku.

- - - -
A další zprávy:
- ačkoliv trolejbus 397 byl po nehodě rychle opraven a i 389 po vyjel delším odstavení, tak všechny 21Tr v provozu nejsou. 12. prosince totiž utrpěl škodu trolejbus 391, který má popraskané přední okno. Fotka kolegy ŠK ukazuje jak to vypadá. Šipka na silnici ukazuje směr nárazu do stojícího trolejbusu. Většinou vznikají takové škody tím, že trolejbus nedobrzdí, tady to ale bylo jinak - do stojícího trolejbusu couvnul vůz před ním.
- nové nízkopodlažní autobusy v příštím roce budou opět z Vysokého Mýta. Letošní dva Citelisy měly dorazit už dávno, nakonec byly převzty 6.12.2007. Po montáži a oživení odbavovacího systému budou zařazeny do provozu pod čísly 183 a 184. Poslední zdržení je údajně kvůli tomu, že vozy Karosa nalakovala barevně, ačkoliv DPmP požaduje vozy bílé.
- v Plzni byla dokončena generální oprava trolejbusu 340. Tím dosáhl počet "plzeňských modernizací" už čísla 8 - jsou to vozy čísel 340 až 343 a 345 až 348. Ze série trolejbusů 14Tr10 tak zbyl pouze jeden trolejbus nemodernizovaný - a to dnes již vyřazený t-344. Protože větší část v Plzni modernizovaných vozů tvořily už jednou v Pardubicích recyklované čtrnáctky, v provozu už zůstává naštěstí jen poslední recyklát - 14Tr13 číslo 349.
- dostal jsem mejlem zajímavé fotky trolejbusu 353, ale ty přidám příště, teď už končím.

 Kategorie: Z provozu| JR | 17:43 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz