Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
1. března 2008 - Neděle 2.3.2008 bude bez trolejbusů
Potom se co během dneška opakovaly výpadky v dodávkách elektrického proudu pro pardubické trolejbusy bylo rozhodnuto, že v neděli 2.3.2008 na žádnou linku trolejbusy nevyjedou a budou kompletně nahrazeny autobusy. Ty ostatně na linky vyjely už dnes dopoledne po prvním přerušení dodávek proudu. Komplikace se nevyhly ani autobusům, kdy byla zablokována silnice do Starých Čívic a linky 14 a 24 jezdily odklonem přes okolní obce. Trolejbusy byly po nahrazení autobusy nejprve odstaveny v ulicích města a následně staženy do vozovny. Pro ilustraci je zde trolejbus 365 odstavený Na Okrouhlíku a o několik minut později potom na videu jede za tahačem do vozovny. Jak o tom referovaly i celostátní média, kolaps nastal i na železnici. Pardubické nádraží bylo kolem 14.00 zaplněné rychlíky do Prahy. Vlaky se potom postupně vydaly na cestu, a to například i s použitím lokomotiv ČD Cargo. Za vynechané osobáky zastavovaly některé rychlíky na koridoru na všech zastávkách.
V pátek 29.2. došlo k drobné kolizi trolejbusu 380 s osobním autem. Viníkem nehody byl řidič osobáku, který po nehodě ujel. Fotka trolejbusu s lehce poškozenými středními dveřmi je zde.

a-84
Nové rychlé pruhy se objevily na další vozidle - na autobusu 84. Na střeše autobusu zůstal zelený pruh po už před časem sundané reklamě, a horní červený pruh z nového schématu je tak umístěný atypicky až na boku pod střechou.


 Kategorie: Z provozu| JR | 19:28 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz