Kdo jsme?

Obsah této stránky:
kontaktní formulář - naše tváře - video ke stažení - naše historie - autoři fotek - Copyright

Napište webmasterovi:

Návštěvní kniha

Nechce se Vám psát mi mail a vůbec Vám nevyhovují kontakty uvedené na stránce o autorech? Máte nějakou připomínku k obsahu nebo formě tohoto webu. Prosím, napište to sem:
(vyslovené bláboly a reklamu mažu)

Další trolejbusové kontakty

PSHŽD, sdružení osob,
Na staré poště - depo ČD,
530 02 Pardubice
http://www.pshzd.cz
trolejbus.353@seznam.cz
 Jiří Reitmayer, webmaster, 739 344 485 (604 534 196)
ICQ 269-400-981 Aktuální 
status ICQ
Další info je možné získat zde:
Dispečink historického provozu DPmP:
Ing. Ladislav Podivín
Teplého 2141
531 20 Pardubice
tel. 466 699 233
ladislavp@dpmp.cz

Něco málo o webmasterovi těchto stránek najdete zde
O nás v Mladé frontě Dnes - v únoru 2007, v březnu 2007

Někteří z lidí kolem trolejbusů
na poněkud stylizovaných záběrech
Jiří Reitmayer / 353

webmaster PSHŽD
ročník 1972, Pardubice
dispečer DPmP a.s.
trolejbus.353@seznam.cz
web: http://www.trolejbus.cz
Víc o webmasterovi najdete zde
Bc. Tomáš Hodr / THo

expředseda PSHŽD
Oldřich Čížek / OČ

jednatel PSHŽD
narozen 1970, Pardubice
zaměstnán u Českých drah jako technik
a strojvedoucí historických motoráků
kontaktní mail: cizek@dkv.cst.cd.cz
web: http://www.pshzd.cz 
Petr Lank / Petrásek

technik odbavovacího systému
v DPmP a.s.
kontakt: info@sm11.cz
web: http://www.sm11.cz
ing. Ladislav Podivín / Lp

Pardubický trolejbusový guru
dispečer historického provozu
kontakt: ladislavp@dpmp.cz
Bc. Martin Janda / MJ

student Univerzity Pardubice
a řidič DP Pardubice
martin_janda@centrum.cz
ICQ: 161-134-491
Ladislav Cihlo / LC / Tr_man

student / Pardubice
fotič & webmaster webu
www.pardubickamhd.cz
kontakt tr_man@centrum.cz
Tomáš Zavadil / TZV

student Univerzity Pardubice
a řidič DP Pardubice
tzv@email.cz
Chomutov forever
mgr. Ivan Panuška / IP

Pardubice
pedagogický pracovník
kontaktní mail: ok1tpw@post.cz
web: http://panny.goo.cz
Michal Kůna

brigádník + šotouš
peníze vydělával v KYB Pardubice
a u Autobusů Bartoš
spolumajitel Wartburgu 353,
majitel několika Moskvičů
a dokonce má Barkas...
Fanda Jehlík

řidič DPmP
(káva a cigareta po ránu ...)
Lukáš Harvánek / Xxx15

student / Pardubice
trolejbusak@seznam.cz
Filip Mácal

člen spolku / trvale v armádě
spolumajitel Wartburgu 353
Roman Slatinský

brigádník - řidič DPmP
při akcích jezdí s t - 311
ing. Jan Ryšánek

zaměstnanec DP Praha
a majitel historických autobusů
Jan Hrubý

slibotechna
www.autobusy-bartos.wz.cz
Honza Paleček

řidič DPmP
a spolumajitel Sanosu
 
Sestřička guru

www podpora :-)
www.choltice.eu
ing. Karel Fousek

bývalý řidič DP
investoval do t - 353
Náčelníci z DPmP a.s.

vlevo šéf HD p. Štěpánek
vpravo ředitel ing. Pelikán
 
Hlavní náčelník DPmP a.s.

ing. Tomáš Pelikán
maskovaný telefonní budkou
Technický náčelník DPmP a.s.

ing. Václav Gabriel
A kvůli nim to děláme:

bezejmenný
fotič
A já taky kvůli ní:

webmasterova dcera
v akci

O naší hlavní organizaci, tedy o PSHŽD, se dozvíte víc například ve filmu natočeném v roce 2004. Objednat se dá na stránce našeho e-obchůdku. Dvě krátké ukázky ve formátu WMV si můžete stáhnout zde (nemají originální zvuk a jsou v nižším rozlišení). Originální film je buď na VHS nebo na CD ve formátu MPG a rozlišení cca 720 x 570 pixelů.

Krátká videa ke stažení

Průjezd trolejbusu 353 podjezdem
17 sekund / 787 kB

Odjezd motoráků
16 sekund / 743 kB

Přátelé MHD, potažmo trolejbusů se v Pardubicích více či méně organizují v několika více či méně funkčních sdruženích. Zde je stručně představím:

Nejstarší organizovanou skupinou je již od roku 1990 Pardubický spolek historie železniční dopravy. Toto občanské sdružení vyniklo původně v depu ČSD a jeho prvním úkolem byla renovace historického motorového vozu  M131.1228  zvaného Karel. Do spolku zanedlouho vstoupil i kolega Olda Čížek a s ním i motorák  M131.1133 . Během dalších let se ve spolku sdružili i příznivci jiné než železniční dopravy a tak se spolek stal v roce 1998 majitelem historické "devítky" číslo 353, kterou se nám podařilo opravit a zatím celkem úspěšně provozovat. Zakoupení Sanosu 329 bylo jen logickým vyústěním naší činnosti. V současnosti provozuje spolek i Museum železnic a MHD v bývalé vodárně v Rosicích nad Labem. Více o hlavním oboru spolku - o železnici na jeho webu http://www.pshzd.cz. Přibližně v čase kolem otevření trati po Sukově třídě vznikla Pardubická společnost přátel trolejbusové dopravy. Tato v první fázi spíše recesistická záležitost několika středoškolských studentů po nějaké době odumřela a členové se infiltrovali do Spolku a částečně do poslední organizace - Klubu přátel MHD při DPmP a.s.. Klub byl založen v roce 2002 a po nějakou dobu se pravidelně scházel. Nyní (podzim 2004) se spolupráce Klubu přátel, PSHŽD a DPmP dostává do další, podstatně lepší fáze. Vedení DP připravuje smlouvu o oficiální spolupráci a tak bude naše úsilí opět o něco úspěšnější. Historická vozidla jsou částečně přímo DPmP, částečně soukromá, takže o ně se Klub starat přímo nemůže. Přesto existence klubu zviditelňuje nadšence před vedením DPmP a pod jeho hlavičkou jsme jeli v roce 2002 na oslavy do Teplic a v roce 2003 do Zlína a Hradce Králové. Členové Klubu také spolupracují na historických a propagačních akcích DPmP.

Činnost kolem historických vozidel je nezisková a (zvlášť u soukromých vozidel) opravy složité na organizaci a drahé. Proto uvítáme každého, kdo přiloží ruku k dílu, nebo přispěje penězi, materiálem nebo jen dobrou radou. Financování oprav Sanosu je zcela závislé na příspěvcích nadšenců - další informace na stránce o Sanosu.
V současnosti Pardubický spolek vlastní či provozuje tato vozidla: trolejbus Škoda 9Tr číslo 353, trolejbus Škoda-Sanos číslo 329, autobus ŠM11 číslo 8, osobní auto Škoda 1202STW, dva vleky B40, železniční motorové vozy M131.1133 a M131.1228, železniční vlečný vůz BDlm
Dopravní podnik vlastní tato historická vozidla: trolejbus 8Tr číslo 136, trolejbus 9Tr číslo358, trolejbus 14Tr číslo 311, autobus RTO číslo 28 a vlek Jelcz číslo 5.

Autoři, spoluautoři a přispěvatelé tohoto webu

Největší část fotografií na tomto webu je z fotoaparátu nebo archivů webmastera. Pardubické trolejbusy jsem začal fotit systematicky v roce 1988, ale pracnost digitalizace archivu zatím brání většímu zveřejnění archívních fotek. I tak je jich na webu k nalezení dost. Především ve fotogalerii 14Tr jsou některé fotky skenované dost ošklivě, ale snažím se to napravovat. A trochu reklamy: většina fotek vznikala postupně na fotoaparátech Exa II (do roku 1989 - klasická zrcadlovka s velmi dobrou optikou), Zenit (1989-1997, nezničitelný aparát), Praktica PLC (1997-2002, velmi dobrý starší stroj) následoval Olympus C-2020 (nástup digitálu zlikvidoval předchůdce), pokračoval Olympus C-720 UltraZoom a nyní jeho nástupce opět Olympus SP-500 UZ.
    Spoluúčastní se mnoho dalších kolegů.  Všechny fotografie jsou ve formátu JPG a snažil jsem se, aby nebyly větší než cca 50 kB, protože vím, co to je připojení po telefonní lince. V poslední době ale už fotky bývají větší. Máte-li zájem o fotku v lepší kvalitě, ozvěte se - buď mně, nebo uvedenému autoru.
    Pokud jde o textový obsah, tak kromě osobního průzkumu pochází největší část informací od pardubického trolejbusového guru Lp. Kompletně z jeho pera a archivu je rubrika Vojenská polní dráha.

Autoři fotografií:

označení jméno poznámka
JR Jiří Reitmayer člen PSHŽD
-dis- Blanka Barvířová >> sestřička guru <<
Oldřich Čížek člen PSHŽD
IP Ivan Panuška člen PSHŽD
380 Luboš Moravec  
mb Marek Bálský člen PSHŽD
ok1zf Julius Reitmayer  
mx Milan Barvíř člen pozorovatel
THo Tomáš Hodr člen PSHŽD
PL Petr Lank člen PSHŽD
JW Jiří Wilczák člen PSHŽD
Pavel Šedivý  
Lp Ing. Ladislav Podivín ex-člen
PJ Petr Ježek  
KF Karel Fousek člen PSHŽD
Věra Čížková člen PSHŽD
LC Ladislav Cihlo http://pardubickamhd.cz
AB Anton Brynych  
mj Martin Janda (SPVD)  
TZV Tomáš Zavadil  
MJB Martin Janata  
PB Pavel Biško člen PSHŽD
vanas David Vančura  
pesa Petr Savinec  
miram miram  
mex mex  
JK Jan Kalužný  
JP Jaroslav Praisler  
FB F. Bartoš  
PZ Pavel Zedník nečlen - kolaborant
RV Roman Vanka www.citybus.cz

 

Podmínky použití dat z tohoto webu (copyright)

Webové stránky www.trolejbus.cz (dříve 353.hamradio.cz a ještě dříve sweb.cz/trolejbus.353, dále jen web) jsou osobní stránky spravované webmasterem a obsahující informace, data, přehledy a fotografie, především z oblasti Městské hromadné dopravy v Pardubicích. Na tvorbě obsahu stránek se podílí ještě další autoři. Nejedná se o oficiální stránky žádné firmy, tím méně Dopravního podniku města Pardubic, ani žádného spolku - jako například PSHŽD.

Chceme zdůraznit, že přebírání obsahu těchto stránek je v podstatě povoleno, ovšem za níže stanovených podmínek. Zároveň upozorňujeme, že obsah těchto stránek je zcela bez záruky, vyhrazujeme si právo na omyly, překlepy a podobně, případně na neaktualizované údaje. Pokud chcete data o MHD Pardubice se zárukou, navštivte stránky www.dpmp.cz, jejichž obsah je verifikován vedením DPmP a.s.

a) použití textového obsahu
Je možné pouze s uvedením zdroje, buď ve formě adresy webu (www.trolejbus.cz) nebo jména webmastera. Části webu, které jsou přímo označeny jménem jiného autora je možné převzít pouze po souhlasu tohoto autora. Jedné se především o části "O historii trolejbusů v Pardubicích" a "Vojenské polní dráhy".

b) použití grafiky, plánků a podobně
Stejně jako u textu, převzetí grafiky je možné pouze s uvedením zdroje, u některých plánků označených © a jménem i souhlasem autora.

c) použití fotografií
Nejčastější je použití fotografií na jiných webech, ale i v tiskovinách a podobně. Stejně jako v bodech a) a b) je nutné rozlišit fotografie pořízené webmasterem, jejichž použití je povoleno s podmínkou uvedení zdroje. "Generální povolení" pro použití těchto fotografií vydáváme Dopravnímu podniku města Pardubic a.s. Pokud je ale u fotografie uvedený jiný autor, povolíme použití fotografie až po dotazu. Kontakty na autory i jejich seznam najdete na stránce o autorech.

Pokud uvedená pravidla nedodržíte, nebudeme Vás určitě žalovat, ale na tomto webu o tom budeme informovat. Při každém použití cizího díla je slušností se alespoň otázat autora, zda souhlasí. Především se nepokoušejte podávat informace čerpané z tohoto webu za vlastní. Třeba už nejsou pravdivé :)))

PS: názorná ukázka toho, co se nám nelíbí: http://www.rozhlas.cz/pardubice/pojedte/_zprava/133494. Oba snímky trolejbusů pocházejí z tohoto webu, ale především z obou snímků je vyretušován copyright. Přitom na požádání bychom klidně zaslali originály fotografií.

aktualizace této stránky: 07.09.2016 , http://www.trolejbus.cz