Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
12. září 2007 - Zkušební jízda trolejbusu 353
Při poslední jízdě trolejbusu 353 pojal kolega Petrásek nejasné podezření o tom, že trolejbus není zcela v kondici. Proto byla v pondělí 10.9.2007 uspořádána krátká zkušební jízda v trase Vozovna - Kamenec a zpět. Zkouška naštěstí obavy rozptýlila. Ukázalo se jen, že kolega Petrásek je v otázce akcelerace a maximální rychlosti zmlsaný z dvoumotorového Sanosu. Zkušební jízdy se zúčastnilo rytmické šoto-trio ve složení trolejbusový guru Lp, Petrásek a moje maličkost. Neskromně přiznejme, že kvalitnější posádku historického trolejbusu ani nejde v Pardubicích sestavit. O fotodokumetaci se postaral Lp, protože já a Petrásek (ačkoliv sami šoto-webmasteři) jsme sebou neměli fotoaparáty. Všechny níže uvedené fotky možno kliknutím zvětšit.

Šotoposádka
Kolega Petrásek z profilu se Zelenou bránou v pozadí

Setkání generací
Setkání generací. Nějaký rozdíl mezi rokem 1979 a 2007 přece jen je. Mezi oběma vozidly vyrobila Škodovka přibližně 6000 kusů dalších trolejbusů.

Na Kamenci
Trolejbus 353 byl sice na manipulační trati Na Kamenci mockrát, ale fotka je to pěkná a tak je tady Kamenec opět.

Výložníček
A aby byl také pohled odjinud, jednou 353 zezadu. Na sloupu před trolejbusem nedávno instalovaný nejkratší pardubický výložník, rušící zde historický vzhled tratě. Vpravo od trolejbusu byl zachycen ještě webmaster, ale raději se vyretušoval...

Na konec jedna zajímavost od Lp:
svorka
Tento obrázek by mohl trochu rozvířit aktivitu našich zlenivělých pardubických šotoušů. Na točně v Polabinách je místo, kde se už řadu let nacházejí jedny zvláštní obloukové svorky. Pocházejí od francouzské firmy Malico a od jiných se liší tím, že nejsou válcované či frézované z oceli, ale jsou odlity z bronzu. Jestlipak je někdo najde?
 Kategorie: PSHŽD| JR | 00:27 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz