Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
20. září 2007 - Nechybí vám někde zastávka?
Nejdřív aktualitka - co vám připomíná obsah tohoto webu? Jestli to tady náhodou čte "autor", tak mu doporučuju web co nejdřív smazat, ostatně o to jsem už požádal adminy estránek.

Když se loni po mnoha letech obnovila zastávka v Jahnově ulici směrem z centra (nyní Krajský úřad, dříve U soudu, ještě dříve Most Rudé armády), okamžitě se vyskytly především kladné ohlasy. Ale z webu DP tehdy přišla zpráva od jakési paní, která našla několik důvodů, proč tam nikdo nikdy nebude nastupovat a jak je celá zastávka zbytečná. Ten text už jsem teď nenašel, ale dnešní využití téhle zastávky jasně dokazuje, že opravdu chyběla. Ale nechybí ještě někde jinde? Zřízení nové stanice samozřejmě není zadarmo a není to zdaleka jen na vůli DPmP, ale čistě teoreticky mně napadají tyhle:
- U Kostelíčka směr centrum pro linky 1, 11, 13, 25. Na zastávku bohužel není nikde místo, pokud by byla na Dašické (u Gymnázia), tak bude na dohled od zast. Na Okrouhlíku. Takže sice chybí, ale není ji kde zřídit.
- Popkovice, nad Bylankou (u mostku přes Bylanku na hlavní výpadovce na Prahu) především pro spoje 8 / 88 nezajíždějící do Popkovic ke školce.
- Nemošická v Jesničánkách pro linku 10. Na konci Nemošické ulice by se snad našlo i místo a já být obyvatelem té čtvrti, silně zastávku prosazuju. Když už mi celý den kouří a rámusí autobusy pod okny, ať to aspoň nemám daleko na zastávku (ke Krematoriu).
- Holandská, křižovatka - pro spoje linky 12 jedoucí z města kolem Barumu přes Drozdice do Černé. Cestující by si mohli vystoupit hned v Holandské a nemuseli by nedobrovolně absolvovat výlet do Drozdic.
- v té samé ulici ještě jedna - Holandská, Maersk (nebo Nedcon) - podle názvu je umístění jasné
- Svítkov, zahrádky pro linku 15 u křížovatky pod nadjezdem na silnici Svítkov - Srnojedy. Nevím, jaká by tam byla frekvence, ale byla by to nejbližší stanice MHD k železniční zastávce Svítkov. Dokud jezdila linka 15 přes přejezd, stavěla hned u ní.
- úplně teoreticky ještě Semtín, odbočka (nebo tak nějak) u křižovatky k betonárce Stetter. Pouze jako zastávka na znamení.
- a nejméně důležitá - Lázně Bohdaneč, les - uprostřed mezi UMOU a Bohdančí. Ovšem pouze jako zastávku celodenně na znamení ... ono tam těch houbařů nepojede nikdy moc.

Napadají mě také zastávky přebytečné (nebo spíš v současné podobě nebezpečné):
- Semtín, vlečka. Nebezpečná a skoro zbytečná zastávka na hlavní silnici bez zálivu, bez nástupiště a skoro bez lidí. Buď zrušit, nebo zastavovat jen v době střídání směn v Synhtesii.
- Semtín, zastávka. Nebezpečná zastávka bez zálivů na hlavní silnici a ještě na rampě nadjezdu. Buď komplet rekonstruovat nebo posunout dolů mimo nadjezd za křižovatku.
- Jesničánky, točna. Zbytečná výstupní zastávka bez výstupní hrany (vystupuje se do trávy nebo do vozovky), ze zast. Čacká je to kousek
- Nadjezd Paramo. Velice extravagantní zastávka bez zálivu přímo na nadjezdu na nejzatíženější komunikaci v Pardubicích. V opačném směru už dávno zrušená, ačkoliv tam měla záliv. Při rekonstrukci komunikace v nejbližších letech se ovšem plánuje civilizace zastávky do normální podoby.
- K Polabinám (linky 22 a 28). To je zastávka chudák, málo spojů a okolo spousta jiných blízkých zastávek mnohem lépe obsloužených. Navíc zastávka směrem do sídliště je postavená (slušně řečeno) úplně blbě a nedá se tam normálně zajet k hraně, zastávka směrem ze sídliště je zase skoro pořád zablokovaná parkujícími auty.

A jaké nápady mají ctění návštěvníci webu? Napište do komentářů!

po opravě
Jedna blesková oprava na vrchním vedení. Přibližně ve 13.55 jsem hlásil dispečerovi přetržené lano u jednoho "delta závěsu" u zimáku, ve 14.10 už byli pánové z údražby na místě a tato fotka je pořízená ve 14.40 - a už je hotovo.


 Kategorie: Z provozu| JR | 22:16 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz