Archiv stránek trolejbusu 353

Trolejbus.cz > Novinky ze stránek trolejbusu 353 > Archiv
15. dubna 2008 - Pozvánka za zajímavé akce
logo

Padesát let pardubického nádraží (úterý 22. dubna od 17 hodin)
Promítnuta bude celá řada plánků a schémat a fotografií, které přiblíží, jak se s postupem času měnil vzhled pardubických nádraží a kolejiště od roku 1845 dodnes, hovořit se bude o dnešním tzv. „novém“ nádraží, které letos slaví půl století. Připomenuty budou i nerealizované plány na podobu nádraží ze čtyřicátých let minulého století. Řeč přijde i na železnici a ing. Jana Pernera.

Sto let autobusové dopravy v Pardubicích (úterý 6. května od 17 hodin)
Pozvání přijal ing. Ladislav Podivín z pardubického dopravního podniku a hovořit se bude zejména o stoletém výročí první státní autobusové linky na území Rakouska-Uherska. První autobusy vyjely v květnu 1908 na trase z Pardubic do Bohdanče a z Pardubic do Holic. Hovořit se však bude také o předchůdci dnešního trolejbusu, který byl poprvé představen na Východočeské výstavě v Pardubicích v roce 1903, plánech na tramvajovou trať či o autobusových linkách na území města ve třicátých letech, ale i vzniku trolejbusové dopravy. Řeč přijde i na plány pardubické MHD do budoucna.
Obě akce pořádá Klub přátel Pardubicka ve spolupráci s infocetrem - konají se v přednáškovém sále Pardubického kraje v informačním centru Pardubice Region Tourism vedle Zelené brány. Vstup je jako vždy zdarma.

 Kategorie: Jen tak| JR | 18:37 | odkaz

Stránky trolejbusu 353, nejen o trolejbusech - http://www.trolejbus.cz