Archiv stránek trolejbusu 353

Hlavní stránka webu trolejbusu 353 > Archiv - května 2006

31. května 2006 - Prezentace nových trolejbusů
Ve čtvrtek 1.6. od 15 do 17 hodin proběhne na třídě Míru prezentace modernizované 14Tr číslo 341 a "čtyřiadvácy" číslo 318. Budou to tedy oba vozy v nových "válečných barvách". DPmP zve všechny zájemce z řad veřejnosti i fandů městské dopravy.
Na webu DPmP jsou už nějakou dobu také ankety. Sice zatím nehlasovaly zrovna tisíce lidí, ale i tak už výsledky o něčem vypovídaji:

Odpověď na otázku "Jste spokojeni s frekvencí spojů ve špičce" je dost průkazná.


Ovšem odpověď na otázku, zda je doprava MHD bezpečná je také dost výrazná.

A jeden zajímavý odkaz na konec: město bez závislé trakce jsou často zájemci o MHD (včetně mne) neprávem opomíjena. Velice pěkný web o vlastně pro mnoho lidí neznámé MHD v Přerově najdete na http://mhdprerov.wz.cz. Nemám s nimi nic společného, ale doporučuji je prostudovat.
 31. května 2006v 16:57 | odkaz
29. května 2006 - Souhrn zpráv od agenta Lp
Stručný výtah z hlášení od agenta Lp:
- trolejbus 24Tr číslo 318 dostal po trolejbusu 341 jako druhý nové "rychlé pruhy". Foto je na příslušné stránce v galerii.
- trolejbusy 24Tr zasáhnou do provozu zřejmě ve čtvrtek nebo v pátek tento týden.
- na Dašické jsou zaražené všechny základové roury pro nové stožáry (viz foto).
- zastávka s pracovním názvem "Jahnova" (U soudu směrem z centra) by měla být zprovozněna k 1.9.2006
- do Plzně na recyklaci vyrazí již brzo již jednou recyklovaný trolejbus 342. Tématické foto vozu 342 z rekonstrukce nehody u Prioru (opět od agenta Lp).
- v galerii Karos jsou doplěné dvě zajímavé fotky, na kterých se míjejí na objížďkové trase linky 1 autobusy číslo 140 a číslo 2.
- v Moravanském stále existuje vrak trolejbusu 8Tr číslo 135. Aktuální foto doplněno na stránku o vracích. Můžete porovnat fotku Lp z roku 2006 s fotkou kolegy OČ z roku 2000.
Rychlé pruhy na 318
 29. května 2006v 19:47 | odkaz
28. května 2006 - Výluka, den druhý
Dvoudenní výluka ČD skončila. Dnes se jí účastnilo 5 autobusů DPmP, přičemž na úseku Pardubice - Stéblová byly stoprocentně nasazené autobusy Karosa B732 (tedy s manuální převodovkou). DPmP už má totiž pouze 4 (1, 99, 100 a 113) a ty všechny tam byly. Zajímavé i bylo i personální obsazení, protože by se dalo říci, že stoprocentně byli zastoupeni i šoto-řidiči :-) Když jsme na konci akce byli vyzváni ještě k jedné cestě do Medlešic, museli jsem si s Martinem nakonec hodit korunou, protože jsme chtěli samozřejmě jet oba. Prohrál jsem :-((. Okolo našich vozů to vůbec vypadalo jako něco mezi setkáním členů K-reportu a schůzí PSHŽD. Jinak dále se dnes na výluce objevil ještě bus 130 DPmP, hned tři ex-FTL busy ve službách Radka Bartoše (čtyřka, pětka, kloubák), čtyři autobusy Connexu a za DPmHK autobusy 199 a 288.
Šotouši
Skupinové foto členů K-Reportu před a-113 (zleva Xxx15, tr_man, Martin_J, 353)
(fotoaparát mačkal kolega Ikarusek, neboli jakýsi Kůna)

Na stránku o výluce jsou doplněné fotky z druhého dne a především pro přímé účastníky akce je určena bonusová fotka na konci stránky :-).
 28. května 2006v 21:41 | odkaz
27. května 2006 - Autobusy DPmP na výluce ČD
O tomto víkendu se konají denní výluky na tratích ČD v okolí Rosic nad Labem. Oproti jiným letům nezajišťují náhradní dopravu autobusy firmy Jan Mrázek, ale tentokrát víc firem dohromady. Autobusy nasadil Radek Bartoš, Connex Východní Čechy, DP Hradec Králové a také pardubický dopravní podnik. Ten v sobotu nasadil flotilu všech čtyř svých B732 čísel 1, 99, 100 a 113 a k tomu B731 čísel 130 a 131. Nejvíc si zajezdil autobus 99, s kterým jsem jezdil já na spojích až do Hradce Králové - v dvouhodinovém intervalu a k tomu byl ještě jednou do Chrudimi a jednou do Stéblové. Chvílema to byla honička, ale autobus 99 je velice svižný stroj... Na výluce se objevil ještě jeden zajímavý autobus. Na spoji číslo 4 jezdil poslední dvě kola autobus B731 Radka Bartoše, takto bývalý autobus číslo 90 DPmP z roku 1989. Ovšem podnikový bus 113 je ještě o rok starší. Pár obrázků ze soboty najdete na této stránce > Výluka ČD 27. a 28. května 2006.
130 + 99 + 90 +113
Zleva: 130, 99, ex-90, 113
 27. května 2006v 21:10 | odkaz
26. května 2006 - Další fotky nově přeskenované
Kolega Lp zachytil konečně jako první autobus na neobvyklé objížďce linky 9 přes most u mlýnů a Bělobranské náměstí. Za poslední týdny už se tam jezdilo poněkolikáté, ale zatím jsme nikdo fotku neudělal. Teď najdete dvě na stránce autobusu 169.
Kolega Tr_man přeskenoval další dávku mých starších fotek. Tady na webu příliš nových fotek nepřibylo, spíš jsem ve fotogalerii 14Tr nahradil některé nekvalitně oskenované lepšími.
325 u Veteriny
Tento snímek z roku 1999 s trolejbusem 325 u veteriny dosud na webu chyběl
 26. května 2006v 22:14 | odkaz
23. května 2006 - Výzva pro uživatele DPMP.cz
Na webu DPMP je jedna novinka. A to rozesílání aktualit mejlem. Stačí se přihlásit na stránce http://www.dpmp.cz/index.php?str=78 . Pokud chcete pouze dostávat zprávy, není nutné zadávat žádná osobní data. Až uvidíme v administraci nějaký větší počet přihlášených, rozešleme zkušební zprávu a budeme očekávat reakce zda a jak to funguje. Úmyslně zatím o této funkci nepíšeme přímo na webu DP, potřebujeme zformovat nějakou první zkušební skupinu příjemců zpráv. Díky.

A ještě něco - Kampaň na prodej Favorita skončila, dnes odjel s novým majitelem...
 23. května 2006v 21:28 | odkaz
21. května 2006 - Nedělní hlášení
K víkendové akci pro Vlaksim: jízdy trolejbusem i vlakem dopadly OK, info + foto najdete tady na webu PSHŽD. Dneska vyjelo Trollino na další testovací jízdy, podívalo se i na normálně nedostupné Slovany. Bohužel se mi nějak nepodařilo skloubit můj časový harmonogram a harmonogram Trollina, takže jsem se nezúčastnil, ačkoliv jsem původně měl i chtěl. Akce se ale účastnil kolega Petrásek, který poslal dva obrázky, které jsou doplněny na stránku o Solarisech (dole):
Nejlevnější myčka
Najdete tam například fotku dokazující, že trolejbus 353 i Trollino používají stejnou technologii mytí

Já jsem si dneska poprvé za tento měsíc zajezdil také s normálním kursem (nějak není pro brigádníky práce) a tak jsem alespoň nafotil jednu z nejzvláštnějších konečných - na stránce autobusu 151 jsou celkem tři fotky z konečné Dubina, penzion:
Dubina, penzion
Kliknutím otevři stránku busu 151.
 21. května 2006v 19:16 | odkaz
20. května 2006 - Všechno jezdí, co ...
V sobotu 20.5.2006 proběhlo hned několik akcí, do kterých se zapojila historická vozidla a to nejen ta naše. Trolejbus 353 a motorák M131.1133 jezdily pro spolek Vlaksim, trolejbus Sanos se vydal do Komárova u Dašic, kde se na něm budou provádět opravy a motorák M131.1228 jel pro změnu na objednanou jízdu do Holic. Tam vyrazil i autobus RTO dopravního podniku. Kromě toho byl v Pardubicích sraz veteránů, takže provoz ve městě byl opravdu zajímavý. Osobně žádné foto nemám, o akci pro Vlaksim budo informace na webu PSHŽD zítra po skončení celé akce. Takže přidávám fotku od kolegy LC, 353 dnes - s mojí maličkostí za volantem:
Jízda pro Vlaksim
 20. května 2006v 21:32 | odkaz
17. května 2006 - Diskusní fórum "Pardubická doprava"
Úspěšně jsem se bránil pokušení spustit vlastní diskusní fórum, ale když se na mně obrátili další kolegové s tímhle nápadem, tak už jsem nevydržel. Diskusi o "Pardubické dopravě" (tedy nejen o MHD, i když zatím tam jsou jenom Akce našeho spolku) najdete na adrese pshzd.xf.cz/forum. Je to klasika phpBB, pokud by nastal nějaký problém s registrací nebo podobně, obraťte se na mně - trolejbus.353(a)seznam.cz.
Pardubická doprava

A teď k webu. Mám počítadlo plné neroztříděných fotek, takže jenom letem světem: autobus 182 má novou reklamu, foto poslal kolega MJ. Kolega Lp mne zásobuje krásnými patnáctimetrovými fotkami, čtyři jsou doplněny na stránku o Trollinu a Urbinu. Mimojiné je tam i fotka Trollina na ještě otevřené Dašické v neděli 14.5. Kromě toho také Lp poslal fotky z TBZ vrchního vedení na křižovatce u zimáku, kde je nyní kromě směru k mostu vše hotové a pod proudem. Do 1.6 tam skončí i stavební práce. Při TBZ se podíval trolejbus 348 i na úplný konec drátů - na jeho stránce jsou fotky z této akce. No a nakonec kolega vanas poslal pár fotek z Jihlavy - hlavně je na nich 24Tr číslo 62.
Stránka o Solarisech

A poslední zpráva: díky všímavosti kolegy Thomase van T., následné kritice a posléze zapojení ředitele DP ing. Pelikána do akce to má prapodivná náhradní zastávka v Bělehradské už za sebou. Pro upřesnění - DPmP není majitelem zastávky, tím je radnice místní části. Po kritice zastávky, která vypadala ještě před zahájením provozu takhle a takhle byla dnes otevřena zastávka na lepším místě a s jinak řešeným povrchem. Sice nyní není z dlaždic, je ale mnohem bezpečnější. Pokračování zase jindy...
 17. května 2006v 21:38 | odkaz
14. května 2006 - Pár novinek
Ještě než se ponořím do pracovního týdne pár bodů: od zítřka je uzavřená část Dašické ulice. Opatření ve vedení linek je popsané na webu DP. Časy spojů linek 1, 11 a 13 se nemění, na webu DP ale zatím nejsou doplněny odjezdy ze zastávek na odklonové trase v Sakařově ulici. Ve čtvrtek 18.5. proběhne na třídě Míru simulovaná nehoda - info jsem dával na web DPmP. Už od 6. května měla být zastávka v Bělehradské směrem do centra posunuta za křižovatku. Zatím se tak nestalo, ale kolega van Trolleybus upozornil na tristní provedení náhradní zastávky. Proto jsme se tam včera podívali a musíme uznat, že v této podobě je nástupiště nepoužitelné. Kolega MJ to poslal i směrem do DP, doufám že to, co můžete vidět na téhle fotce si DP nepřevezme a že lidi na těchto volně položených dlaždicích nakloněných do vozovky balancovat nebudou. Dál - trochu jsem aktualizoval texty z knihy k 50-ti letům trolejbusů. K historii je tam doplněn jízdní řád městské linky autobusu ČSD z 30-tých let minulého století. Ukázku úplně první "MHD" najdete tady.
A nakonec - zahájení sezóny našeho spolku dopadlo dobře nejen v části trolejbusové, ale i v železniční a muzejní - informace a pár fotek najdete na webových stránkách spolku. Během týdne zřejmě moc aktualizací nečekejte, každopádně t-353 vyjede opět 20.5., kdy bude dopoledne krátce v provozu při objednané akci Vlaksimu.
 14. května 2006v 20:52 | odkaz
13. května 2006 - Zahájení sezóny PSHŽD
V sobotu 13.5.2006 byla zahájena hlavní sezóna v našem Museu MHD a železnic. Kromě zvláštního okružního vlaku po chrudimských lokálkách byl v provzu i náš trolejbus 353. Několik fotek najdete na stránce o akci a hlavně také ve Vašich fotoaparátech, mobilech a počítačích. Protože takové množství fotografů ve městě už dlouho nebylo. Neděláme si iluze, že to bylo jenom kvůli nám. Samozřejmě hlavním magnetem byli ostravští sourozenci Trollino a Urbino.
Janda in action
Kliknutím na náhled improvizované myčky otevřete stránku o akci

Reklama ...
A na té stránce najdete například trochu ve větším tohle foto
 13. května 2006v 22:08 | odkaz
10. května 2006 - Dějí se věci neuvěřitelné
Před časem vyhlásil ředitel DPmP ing. Pelikán mezi fandy MHD "soutěž" na téma grafická podoba vozidel DP Pardubice. Slíbil, že se vítězný návrh minimálně na jednom voze odzkouší. No a JE TO TADY !!!. Generálkovaný trolejbus 341 dnes večer ve vozovně:
Klikni pro víc fotek
Kliknutím na fotku otevřete stránku vozu 341 a na ní tři fotky kolegy MJ

Kliknutím otevři větší
Pravý bok s dolepenými pruhy
 10. května 2006v 21:48 | odkaz
10. května 2006 - Město je plné šotoušů
Oba nízkopodlažní stroje z Ostravy vyrazily dnes na linky. Město se zahustilo množstvím šotoušů, lovícím zajímavé záběry - ať už úmyslně, nebo i náhodou. Stránka o Trollinu je rozšířena i o Urbino a kupu fotek ze dneška. Fotky dodali kolegové Lp, PS, IP a LuTep. Na stránku se dostanete kliknutím na obrázek nebo sem.
Tohle Solaris nezná
Tohle Trollina neznají - mechanické strojky na jízdenky :-)
 10. května 2006v 18:13 | odkaz
9. května 2006 - V DP je už i Solaris Urbino 15M
Dnes dorazil do DP sourozenec Trollina - patnáctimetrový autobus Solaris Urbino. Obě vozidla byla označena pardubickými evidenčními čísly. Autobus dostal tradiční číslo 24 (už osmé obsazení) a trolejbus číslo 301. Byly proto aktualizovány přehledy - jak Předváděcích vozů, tak Aktuální přehled celého vozového parku.
 9. května 2006v 22:44 | odkaz
8. května 2006 - Trollino je už v DP
Jak nás informoval agent Lp, Trollino 15AC bylo dopoledne odvezeno do vozovny. Svou zprávu doložil i obrázky, které najdete na stránce o Trollinu 15 AC. A jako příspěvek k letošnímu pozdnímu jaru poslal také tuhle pěknou fotku trolejbusu 388 na konečné v Polabinách:
388 v Polabinách
 8. května 2006v 12:01 | odkaz
7. května 2006 - Trollino 15 AC dorazilo
Úderná šotouší jednotka webmaster + MJ byla dnes při průzkumu odstavených cisteren Správy státních hmotných rezerv (SSHR) v Kostelci u Heřmanova Městce (viz poslední dvě fotky) vyrušena esemeskou kolegy Lutepa (děkujeme), ve kterém nám sděloval, že právě zahlédl projíždět vlak s naloženým Trollinem přes Slovany. Opustili jsme tedy Kostelec a na pardubické hlavní nádraží jsme dorazili právě ve chvíli, kdy byla souprava natahována k rozřazení na pahrbrek. To vypadalo asi takhle (všechny fotky kliknutím zvětšíte) - neoznačené foto JR:
Trollino v soupravě
Foceno to je ve 20:37, takže doopravdy byla už větší tma

Jedeme z kopečka
Fotka pracovně nazvaná Neodrážet-Nespouštět

Šotouši
Zvěst o Trollinu se roznesla a tak nás tam bylo nakonec víc

Počítání koleček
Pečlivým zkoumáním jsme zjistili, že trolejbus má o kolečko víc

Veliká krása
Celkově to ale je Veliká krása

Cisterny
Zařaditel bližšího vozu je SSHR, ten zadní patří VVÚř, neboli Vojenskému vlečkovému úřadu a vozí palivo z Kostelce do Čáslavi a Náměště nad Oslavou

Cisterny
Kolejiště v Kostelci - souprava vlevo je vojenská a dorazila podle papírů zřejmě tuto sobotu.
foto Martin Janda

Pokud Vám nestačí statické obrázky Trollina a máte alespoň trochu tlustý kabel k síti, stáhněte si tady Trollino.mov minutový film s průjezdem vagónu z pahrbku do nádraží. Film má 14 MB a je se zvukem, takže uslyšíte i naše blábolení...
 7. května 2006v 22:33 | odkaz
6. května 2006 - Železniční sezóna zahájena
O tomto víkendu začala sezóna našich historických motoráků jízdami spojenými s TT víkendem. Už příští sobotu bude zahájena 6. sezóna Musea MHD a železnice v Rosicích nad Labem. Na webu PSHŽD je u akce "Prachovice" doplněn nástin toho, co bude v závodu Holcim k vidění. Je toho dost a akce je včetně jízdy parním i motorovým vlakem zdarma, takže se určitě přijďte 10.6.2006 podívat a svézt. Zde na webu je doplněno po jedné fotce z Evakuace 2006 u autobusů 135, 137 a 172. Sezónu jsme ale zahájili i doma s potomkem:
Otevři větší fotku
Více o jsem o téhle hračce psal už v tomhle příspěvku v roce 2004.

Takový podivný filmeček bez zvuku s touhle mašinkou si stáhněte tady (je to MOV přes dvě mega).
 6. května 2006v 21:23 | odkaz
5. května 2006 - Týdenní svodka
Byl jsem od začátku týdne celkem vytížený, takže na stránky nebyl čas. Stručně a bez fotek: do Pardubic dorazil už i třetí generálkovaný trolejbus 14Tr z Plzně - vůz číslo 345. Pokračují zácviky řidičů na typ 24Tr, používá se pro ně vůz 317. Ve středu zlomil kamion sběrač trolejbusu 374 v zastávce u lihovaru. Ve čtvrtek mi při odpolední osmnátce klekl autobus 1 a směnu jsem dojezdil s autobusem 131. Docela jsem litoval, autobus 1 s manuální převedovkou je mnohem příjemnější stroj. Také ve čtvrtek proběhlo cvičení Evakuace, účastnil se mj. kolega MJ jako řidič i fotič. Protože jsou to fotky tématické, dal jsem jich šest do fotogalerie na webu DPmP a sem na web jen využiju některé "šotozáběry" do galerií vozidel. A zde na webu přece jen jedna fotka přibyla - od kolegy vanase - tahle a-157 na konečné na Závodu Míru. Od 15.5. bude uzavřena Dašická ulice - detaily jsem dával do aktuality na webu DPmP. Z Ostravy už směřuje do Pardubic patnáctimetrové Trollino, jehož předváděcí provoz (spolu s autobusem) se chystá na nejbližší dny. Je zaktualizovaná tabulka nástupů a ukončení. Asi ne nadlouho, změny nás čekají už od 15.5.2006. To je prozatím vše, snad se polepším příští týden.
Připomínám, že pokud nemáte co dělat tuto neděli, tak motorák PSHŽD pojede jako fotovlak po zrušené trati Hněvčeves - Smiřice. Jízdní řád akce zde.
 5. května 2006v 22:50 | odkaz
1. května 2006 - Hustota šotoušů je vysoká ...
... a za chvíli budou fotit asi jen sami sebe :-) V sobotu 29.4.2006 vyjel kolega Lp s trolejbusem 358 na zvláštní jízdu pro exkurzi z DP Praha a hned byl zachycen fotoaparátem kolegy LC (fotky jsou výřezy, kliknutím otevřete celou):
Lp v 358

A ten samý den odpoledne jsem vyjel já na linku 13 a dopadl jsem podobně:
JR v 396
 1. května 2006v 12:43 | odkaz

---

http://www.trolejbus.cz