Archiv stránek trolejbusu 353

Hlavní stránka webu trolejbusu 353 > Archiv - října 2008

26. října 2008 - Nová lávka na Palackého ulici
Kolega Lp nafotil včera usazení nové lávky a sepsal k tomu následující:
„Vždycky jsem se těšil, že až někdy bude příležitost přesunout trolejovou stopu v zastávce Tesco blíž k chodníku. Teď taková příležitost je. Jenže ... Musíme dodržet tyto požadavky:
- Vedení pod novou lávkou musí jít vždy pod některým ze segmentů, aby se nad něj daly dobře namontovat ochranné rošty. Lávky se samozřejmě nechytáme. Segmenty jsou široké asi 160 cm. Když dáme stopu k nádraží do prvního segmentu, bude vedení v zálivu nad trolejbusem. Když to dáme do druhého segmentu, bude vedení blíž k chodníku jak dnes jen asi o 70 cm. A to je stále málo. Naštěstí lze stopu od nádraží umístit už nyní do finální podoby. Příslušný segment lávky bývalý stav vychyluje jen asi o 30 cm směrem k chodníku, což je lepší, než bylo. Ale pozor, je žádoucí, aby osa troleje byla přibližně kolmá k ose lávky. To úplně přesně nepůjde.
- Vedení v zálivu nesmíme zatím namontovat blíž k chodníku než bylo dosud, protože zde stále probíhá stavební činnost a záliv + jeden pruh zůstávají nadále uzavřeny.
Asi za 3 týdny má být víkendová výluka, kdy se bude pracovat na spodku lávky. Budeme pak moci zajíždět více vpravo? Můžeme už dát vedení do zálivu? To nikdo dnes neví. Příští rok se má rekonstruovat záliv. Marně sháním nějaké podklady, jak to bude vypadat. Asi se celý posune blíž k nádraží. Lze tomu věřit?
Co máme tedy dělat? Rozhodl jsem tedy takto:
Vedení dnes zaujme definitivní polohu jen ve směru od nádraží. Výšku pak samozřejmě doladíme později, až budeme vědět, co všechno ještě pod lávkou bude namontováno. Směr od centra půjde dočasně do staré osy. Ne že by to byl pro místní překážkovou jízdu nějaký hit, ale nebudeme tak muset zatím trolejové dráty prodlužovat ani krátit, vyjde to nejlevněji a neuzavřeme si možnost dvou dalších variant pro první nebo druhý segment v zastávce.
A ten přechod pro chodce tam možná opravdu – lávka nelávka – zůstane!
Nuže tolik o té lávce.”
Lp
Lávka
Dvanáct obrázků z montáže lávky zobrazíte kliknutím na náhled nebo sem.


 26. října 2008v 21:36 | odkaz
25. října 2008 - První den provozu trolejbusu 28Tr
Za obstojného zájmu P.T. šotoušstva dnes vyjel trolejbus 28Tr číslo 400 poprvé do provozu s běžnými cestujícími. No, opravdu běžných cestujících bylo zpočátku pomálu, vždyť i prvním cestujícím nastupujícím první kolo na první zastávce se stal kolega Martin_J. Kolegu dispečera, který zákeřně nastoupil už ve vozovně, za běžného cestujícího nemůžeme považovat. Šotoobrázky z prvního dne provozu jsou k nalezení v diskusi K-reportu nebo na webu přítele LC.

první cestující
První cestující a dvě další fotky na stránce t-400. Tu otevřete kliknutím na náhled nebo sem.
 25. října 2008v 19:34 | odkaz
22. října 2008 - Zkušební provoz první Škody 28Tr
Potom, co večer v pondělí 20.10.2008 dorazil na podvalníku do Pardubic a v úterý potom obdržel "rychlé pruhy", vyrazil první trolejbus 28Tr už označený evidenčním číslem 400 do ulic na zkušební jízdy. První provozní fotografie najdete na webu http://pcehdofoto.blogspot.com/.

400
zdroj http://pcehdofoto.blogspot.com
EDIT: se suhlasem autora jsou fotky též v galerii na tomto webu.
 22. října 2008v 19:28 | odkaz
17. října 2008 - Aktualizace
V sobotu 11.10.2008 úspěšně proběhla jízda trolejbusu 353 při akci PSHŽD a o den později byl potom nasazen na nostalgické lince 51. Fotky jsou ve fotogalerii PSHŽD.
Oba nově dodané autobusy Citelis čísel 185 a 186 jsou od pondělí (185) a úterý (186) v běžném provozu. Provozní fotku ještě na webu nemám, ale můžu nabídnout momentku z vozovny pořízenou někdy před druhou hodinou v noci > zde. Nová provozní fotka je i na stránce Citelisu 184 a Citybusu 154 (zánovní reklama na Otto Office)
V galerii trolejbusů 14Tr jsou doplněné fotky posledních reklam - jedná se o vozy 383 a 384. Přitom jsem také po delší době aktualizoval přehled reklamních nátěrů na trolejbusech. Reklamí nátěry sleduju od jejich zavedení po roce 1989 a přehled už obsahuje spoutu dat. Jen nějak pořád nevím, k čemu vlastně může někomu být informace že třeba trolejbus 316 měl v roce 1995 reklamu na Ostacolor dobrá ... více zde.

Tahač
Kliknutím na náhled se otevře stránka servisních vozidel, na kterou je doplněno toto foto nového tahače Renault. Stávající tahač Mercedes bude převeden do autoškoly. Na rozdíl od Mercedesu má nový tahač relativně velikou skříňovou nástavbu, která má kromě zadních vrat na bocích otevírací "kastlíky", například pro uložení tažných tyčí. Bohužel nástavba se mi ve tmě nepodařila slušně vyfotit.


Nehoda Hrobice
Kolega Lp naskenoval obrázky, které sice nesouvicí přímo s DP Pardubice, ale jsou velice zajímavé. Píše: K této nehodě došlo někde u Hrobic. Na fotkách bohužel není uvedeno datum. Snímky jsou mj. důkazem toho, že autobusy Škoda 706 RO tahaly také moderní vlečné vozy Jelcz PO1E. Kolegové z Technického muzea Brno nám před léty tvrdili, že něco takového nebylo možné. Jak je vidět, možné to bylo. A kdyby nedošlo k této tragické nehodě, asi by to ani nikdo nevyfotil. Jakpak by asi dopadl autobus řady B nebo C, kdyby si takto lehnul na bok do příkopu? To eróčko vypadá, že jen odpočívá...
Galerii otevřete klepnutím na náhled nebo sem.

Pokračování příště (asi až po něděli) ...
 17. října 2008v 00:36 | odkaz
7. října 2008 - Dva nové Citelisy
- od středy 1.10.2008 jsou ve vozovně dva nové autobusy Citelis. Dostanou evidenční čísla 185 a 186. Sice nemám zatím žádné fotografie, ale stránky autobusů jsou galerii připraveny a vozy jsou dopsány do Aktuálního přehledu i do přehledu vozů Citybus / Citelis.
- ještě v říjnu by měl dorazit první prototyp 15-ti metrového trolejbusu Škoda 28Tr, který dostane evidenční číslo 400. I pro něj je už připravená stránka a vlastně celá nová kategorie 28Tr ve fotogalerii.
- po hodně dlouhé době jsem se dostal i k doplnění několika zaslaných fotek. Tomáš Šimon poslal fotky cedulových trolejbusů 356 a 357, autorovi vystupujícímu pod nickem Vodifone95 jsem do galerie přidal fotek víc - k vozům 148, 184, 320, 342, 345, 392, 393 a 398.
- o víkendu 11. a 12.10. se jednak v Pardubicích koná Velká pardubbická, ale také budou v provozu historické trolejbusy. V sobotu to bude 353 na trase Dubina - Polabiny, točna, v neděli potom na nostalgickou linku 51 vyjede 353 spolu s 358.

Jedna z nových fotek už je historická - trolejbus 393 už pár dní tuhle reklamu nenosí a jezdí bílý.
Nově by se na něm měla objevit reklama na Dům barev.
 7. října 2008v 00:05 | odkaz

---

http://www.trolejbus.cz