Archiv stránek trolejbusu 353

Hlavní stránka webu trolejbusu 353 > Archiv - prosince 2006

30. prosince 2006 - Opět Monti System a k tomu něco jiného
Když mi nejmenovaný kolega řekl, že využívá volna vánočních svátků k technickým prohlídkám své sbírky železničních modelů, rozhodl jsem se definitivně. Nafotil jsem celou sbírku autíček Monti Systém a předělal částečně stránku o těchto modelech. Už to tady čtenářům vnucuji po několikáté, ale sbírka čítá 79 plastových modelů + 7 autíček Monti Metal - to se prostě pochlubit musím. Samozřejmě některá autíčka mám přes dvacet let a je to na nich vidět. Snažím se ale postupně vracet modelům původní podobu. Proto se asi také už nebudu zbavovat nadbytečných kusů - je to ideální zdroj náhradních dílů.
Zátiší s vraky
Stejně jako v reálu - i ve sbírce dojde na odstavené šroty v koutě :))

Zpět do DP - malá ukázka výstupu EM-Testu: během neuvěřitelně nudné páteční služby na pardubickém letišti (ze tří plánovaných letadel přistálo jen jedno a tak jsme s kolegou s autobusy 133 a 144 skoro pořád jen stáli a stáli) jsem zkoumal, co mi počítač nabízí. Omluvám se DP za spotřebu cca 80 centimetrů papíru v tiskárně. Dále přísahám, že funkce počítače jsem zkoumal v nastartovaném busu a vytlučené baterky (kvůli kterým mi o něco později jela a-133 natáčet dílna s tahačem) s tím nesouvisí. Tak k těm výstupům - mám tady ukázku seznamu všech kursů, aktuálně nahraných v systému - em-test kursy, dále vyjetou ukázku celodenní směnu na lince 3 - kurs 3011 a nakonec nedělní kurs 6033 (který mne čeká na Silvestra). K tomu ještě seznam aktuálně zavedených linek (a 907 tam samozřejmě je také) - em-test linky a úplně nakonec seznam tarifů - em-test tarify. Co znamenají Tarifní skupiny 1, 2 a 14 nevím...
 30. prosince 2006v 23:12 | odkaz
28. prosince 2006 - Reinkarnace t-337 a náprava omylů a mýtů
Dnes jsem o půl druhé přišel do vozovny a v první chvíli jsem se docela vyděsil. Před halou denního ošetření totiž na první pohled stál trolejbus 337 (14Tr08 z roku 1989), který byl na podzim odstaven, odtažen mimo dráty (foto) a já ho tedy na webu vedu jako neprovozní. A nejednou stál přede mnou úplně stejný trolejbus s namontovaným odbavovacím systémem. Vše se vysvětlilo po druhém pohledu - tenhle "nový Grand" je trolejbus 362 (14Tr13 z roku 1993). Zalitoval jsem, že sebou nemám foťák - ovšem fotku promptně pořídil Lp a večer na mne už čekala v mejlu:
362 se staronovou reklamou
Porovnej s trolejbusem 337

Ke zde zmíněné poruše na vedení u nádraží 17.12.2006 dorazila zpráva od nejpovolanějšího - od kolegy Lp. Tímto napravujeme částečné mystifikace uvedené minule. Přemýšlel jsem, kam tento "elaborát" na poněkud neřízeně se vyvíjejícím webu umístím a nakonec jsem ho přidal do kapitoly o trolejovém vedení z knihy o pardubických trolejbusech.

Pokračuj kliknutím ....
I kliknutím na obrázek se dostanete ke zmíněnému textu ...

Dále zde máme oblíbené téma novináři. Pochvalu si tentokrát zaslouží reklamní tiskovina Pardubický Benefit. Vyšel tam článeček o podivně zajištěné přepravě vánočního stromu (viz tato zpráva zde na webu). A autor článku s kolegou Lp nejen konzultoval obsah, ale nechal si i povolit použití fotky z webu - prostě tak to má být!
Tak se nám to líbí ...
 28. prosince 2006v 23:03 | odkaz
26. prosince 2006 - Vánoční přírůstky
Potom, co jsem asi definitivně pověsil na hřebík železniční modelářství, zůstaly mi jen autíčka Monti System. A děkuji velice privatizátorům Kovozávodů Semily, že v jejich výrobě a inovaci stále pokračují - můžu pořád nacházet pod stromečkem hračky :)))) Letos hned dvakrát - jsou to obě letošní novinky - Mecedes Actros model 66 a Western Star model 64. Mercedes je mutace už existujícího kontejnerového modelu, Western Star je má nový model oplenu pro přepravu dřeva. Není to tedy návěs, jak jsem si původně myslel. Fotky jsou doplněny na stránku o Monti Systemu.
Připojení oplenu k modelu 64
Detail připojení oplenu - kliknutím otevři stránku o modelech
 26. prosince 2006v 00:18 | odkaz
24. prosince 2006 - Vánoční foto :))
Už docela dost let jsme se na Štědrý den jezdili s kolegou jednatelem pořídit nějakou "vánoční" fotku. Letos je ale tak extrémně nefotící počasí a navíc kolegu klátí nějaká choroba. Proto jsme nikam nejeli - ale dám sem dvě starší fotky pořízené 24.12.:
24.12.1996
Na Štědrý den 1996 focený šestikolák u Týnce nad Labem

24.12.2000
A tohle je 24.12.2000 poblíž Žďárce u Skutče
 24. prosince 2006v 14:16 | odkaz
24. prosince 2006 - Havárie u nádraží 17.12.2006
Dne 17.12.2006 došlo k havárii na trolejovém vedení u nádraží. Na rozdíl od ústního podání nebyla závada způsobena jízdou trolejbusu. Šlo o skrytou vadu materiálu - dvacet let starý kruh nevydržel a na něm ukotvené převěsy spadly shora na vedení a zkratovaly ho. Tyto informace čerpám z různých zdrojů od HQ po řidiče t-383, ale od kolegy Lp to potvrzené nemám. Takže to třeba ještě upřesní. Závada na tak exponovaném místě sítě byla i zkouškou pro dispečink - a ten obstál velice dobře. Z 11 vynechaných kol na tr linkách se podařilo nahradit 10,5! Ačkoliv sám jsem u toho nebyl, fotky hned od čtyřech autorů mi dorazily do schránky a kliknutím na fotku si je můžete prohlédnout:
Havárie u nádraží
klikni pro víc fotek!
 24. prosince 2006v 14:03 | odkaz
22. prosince 2006 - Silvestr v trolejbusu letos nebude
Dnes jsme zjistili závadu na zadním trakčním motoru, který nedovoluje bezpečný provoz trolejbusu Sanos č. 329. Omlouváme se, ale silvestrovské ježdění musíme odvolat. Závada bude vyžadovat značnou finanční sumu na její odstranění, kterou nemáme a asi ani nebudeme mít v dohledné době k dispozici.
S pozdravem PSHŽD
PF 2007
Kliknutím otevřete moji pé-efku...
 22. prosince 2006v 15:47 | odkaz
16. prosince 2006 - Přístav Chvaletice 12/2006
Podíval jsem se dnes k přístavu ve Chvaleticích. Od doby, kdy přestala doprava uhlí pro tamní elektrárnu vypadá dost zbědovaně a pustě. Ten pocit jen doplňují tři odstavené nákladní lodě a vrak kolesového parníku > fotogalerie zde. Při zkoumání map jsem našel zajímavost - ačkoliv letecké snímky na mapy.cz vznikaly po ukončení uhelné přepravy, lodí tam najdete dost - paradoxně hlavně v běžně nesplavném úseku Chvaletice - Přelouč. Zřejmě zrovna probíhalo nějaké bagrování a opravy koryta. Jinak jeden remorkér v Pardubicích byl už před časem zde na webu.
Přístav Chvaletice
Chvaletice 16.12.2006
 16. prosince 2006v 16:34 | odkaz
16. prosince 2006 - Dočasný útlum webu
Omlouvám se mým milým čtenářům, ale vzhledem k jistým pracovně - osobním okolnostem na nějakou dobu zřejmě omezím péči o tento web. Ne, že bych na aktualizace neměl čas, ale nevím jestli na to budu mít náladu. Třeba to bude jen pár dní, třeba i déle.
třistapětka
Přidávám alespoň žánrový obrázek z vozovny z minulého týdne - trolejbus 305 už bez reklamy v péči odborníků z EM-Testu
 16. prosince 2006v 00:07 | odkaz
11. prosince 2006 - Někteří novináři se umí zeptat
Potom, co jsme zde opakovaně plakali nad neodsouhlaseným přebíráním fotek z webu do krajských novin, musím přinést zkušenost zcela opačnou - a to s tiskem celostátním. Někteří redakoři totiž umí telefonovat a umí se slušně zeptat. Tu zkušenost mám s redakcí časopisu Týden. Paní redaktorka našla na diskusi k-reportu tuhle moji fotku z bramborové brigády:
Kamenná Lhota 1989

Ačkoliv u fotky nebyl přímo uveden autor, ani kontakt na mně, přesto ji nevadilo udělat těch pár kliknutí a kontakt na mně si zjistit. Potom mi zavolala a domluvili jsme se. Ovšem perlička z mojí strany - protože jsem jí poslal ještě další fotky, nakonec se v časopisu objevila fotka o které zase tak úplně přesně nevím, jestli je z mého negativu nebo z foťáku spolužačky. Doufám že kolegyně spolužačka to přežije, už jsem se jí mejlem prásknul.
4.F SPŠE
4.F SPŠE včetně webmastera v roce 1989 v obci Kamenná Lhota
 11. prosince 2006v 11:15 | odkaz
11. prosince 2006 - Díra ..... už není!
Jak informuje náš terénní spolupracovník MJ, populární díra u Hypernovy už patří minulosti a dokládá to touto fotografií:
Díra už není
 11. prosince 2006v 11:12 | odkaz
6. prosince 2006 - Prodloužení na Dubině a Monti System
V posledních dnech mi hned dva kolegové - Pavel Kubelka a LuTep poslali fotky z nové komunikace na Dubině, kde dojde k prodloužení linky 8. Některé z fotek jsou na stránce prodloužení Dubinská. Datum prodloužení linky 8 neznám a stejně tak nevím, zda dojde k avizovaným změnám na linkách 8, 9 a 19. Uvidíme...
nová stanice

A po roce jsem aktualizoval stránku o autíčkách Monti System. Před nedávnem jsem jich totiž koupil hned 25 najednou. Část z nich jsem kanibalizoval pro opravy mých původních a některé jsou nyní k prodeji - ty jsou také na té stránce.
Liazky
 6. prosince 2006v 18:17 | odkaz
3. prosince 2006 - Seznamu opět blbne pošta a opět Aukro.cz
Od včerejška má Seznam opět problémy s mejly. Při pokusu o login do některých schránek uvidíte tohle prohlášení. Jinam - jako třeba k mému hlavnímu šoto-mejlu trolejbus.353(at)seznam.cz se sice přihlásím, ale "dodávka" mejlů je nespolehlivá A tak jsem se jako webmaster odhodlal k tomu, že mým drahým šoto-čtenářům odhalím další kontakty na mně. Takže - v případě, že na mejl poslaný na seznam nebudu reagovat, můžete použít buď e-mail Jiri.Reitmayer(at)gmail.com a potom v běžné pracovní době inkoustů Synthesie (od 6 do 14 hodin) jsem téměř on-line na e-mailu JReitmayer(at)synthesia.cz. Kromě toho bych mohl být doma k sehnání i pomocí Skype - jako trolejbus.cz a také po ICQ. Na ICQ jsem většinou "neviditelný", takže to zkuste i když mne neuvidíte online.
A druhá věc - před časem jsem tady agitoval pro obchodování na Aukro.cz. Používám ho stále a jsem spokojený. Pokud ještě stále nevíto o co jde, moji stránku na Aukru najdete tady > Uživatel jr353. Na té stránce jsou i předměty, které momentálně na Aukru nabízím. Nepokrytě přiznávám, že pokud se na Aukro podíváte přes banner na titulní straně tohoto webu, mám z toho 70 haléřů :))) a pokud se dokonce po vstupu na Aukro přes můj banner tamtéž registrujete, tak je těch peněz ještě trochu víc.
Na titulní stránku Aukra tudy...
Aukro.cz - hlavní stránka
 3. prosince 2006v 19:08 | odkaz
3. prosince 2006 - Mikulášská jízda Sanosu
V pátek 1.12.2006 proběhla Mikulášská, či spíše opět předmikulášská jízda - tentokrát trolejbusová. Informace a pár fotek na stránce v rubrice Akce.

Posádka trolejbusu
 3. prosince 2006v 13:46 | odkaz

---

http://www.trolejbus.cz