Archiv stránek trolejbusu 353

Hlavní stránka webu trolejbusu 353 > Archiv - října 2005

30. října 2005 - Na Dubině o něco bezpečněji
Malého zlepšení bezpečnosti provozu se DPmP dočkal na točně Dubina, sever. Nad točnou byl instalován zpomalovací práh, zřejmě proto, aby rychle jedoucí auta přibrzdila při vjezdu před domy. Pomůže ale také trolejbusům, které zde odbočují na točnu. Trolejbusy přijíždějí zespodu a zde odbočují vlevo. Protože je silnice do kopečka a ještě do zatáčky, auta jedoucí z vršku se snadno ztratí za zaparkovanými auty. Auta mají sice přednost, ale práh je donutí trochu zpomalit a tím se předejde případné kolizi.
Otevři větší fotku z Dubiny ...
Novotou svítící práh (kliknutím zvětšíš)
 30. října 2005v 22:43 | odkaz
30. října 2005 - Venku je pořád krásně
V pátek jsme s kolegou OČ pátrali po před mnoha desetiletími zrušené vlečce v Bylanech. Nenašli jsme téměř nic, ale přece jen něco do Drážní archeologie přibylo. Najdete to na stránce o zaniklé vlečce a cihelně v Bylanech.
Od prvního listopadu dojde k několika drobným změnám v jízdních řádech MHD Pardubice, podrobně o tom píše kolega Petrásek.
Pokračuju v doplňování fotek na web "ze šuplíku". Například na stránku o dalších autobusových dopravcích v Pardubicích je doplněno 5 nových fotek od kolegy TZV.

Abych nezapomněl na nejdůležitější informaci. Při honbě za hezkými podzimními záběry se mi v sobotu 29.10.2005 podařilo nad obcí Staročernsko zachytit UFO. Ufoun za kniplem měl asi plný ruce práce s řízením, protože lítal pěkně nakřivo a po chvíli se zřítil na pole mimo dohled fotoaparátu.Takže pozor - už jsou tady!
UFO nad Staročernskem :-)
 30. října 2005v 00:45 | odkaz
25. října 2005 - A jedna o počasí
Je konec října, půl jedenácté večer. Venku je bezvětří, sucho, plus 15 stupňů Celsia a před vchodem do domu mi kvetou kytky. Až budete příště na nějaké šotoakci mrznout ve studeném dešti, vzpomeňte si na babí léto roku 2005. Opravdu se vydařilo...
Rozkvetlý podzim
Je skoro půlnoc a venku krásných 15 a půl stupně
 25. října 2005v 22:32 | odkaz
25. října 2005 - Ještě pár fotek z HK a co se chystá
Prohrabal jsem CD a harddisk a na stránky o MHD v Hradci Králové jsem přidal zase pár fotek trolejbusů od kolegy OČ. Trolejbus 353 vyjede v sobotu 5. listopadu na objednanou jízdu přibližně v trase Vozovna - Kamenec - Zborovské - Vozovna. Odjezd z vozovny cca v 8.00, ukončení kolem poledne. Jízda je už povolena DPmP, takže jízdu může ohrozit jen závada na trolejbusu. A jedno avízo na konec roku: pro všechny šotouše i jejich rodinné příslušníky připravujeme akci na Silvestra. Dopadne-li oprava pomocných motorů pro Sanos v České Třebové a jejich zpětná montáž, vítali bychom Nový rok na palubě Sanosu 329. Myslíme si, že novoroční přípitek na palubě Sanosu na točně UMA by nemusel být špatný. Všechny příznivce a především ty, kteří už do kloubáku nastrkali své peníze ještě osobně pozveme, až bude akce definitivně potvrzená.
Ještě jednou fotku se vracím k akci z 8.10.2005. Fotil kolega OČ a trolejbus 353 na ní spolu s námi sleduje ohňostroj:

Pardubický trolejbusový guru Lp momentálně vypouští do světa jednu hezkou fotku za druhou. Tentokrát je to Sanos s barvami podzimu v pozadí:
Klikni ...
 25. října 2005v 20:59 | odkaz
24. října 2005 - Změna adresy fotoarchivu
Fotoarchivu PSHŽD, kam odkládáme nezařaditelné fotky a další záběry z archívu se změnila adresa. V souvislosti se změnou na straně poskytovatele je adresa nyní pshzd.xf.cz. Jako poslední tam přibyla stránka s fotkami vypuštěné přehrady Šance (souvisí se stránkou o zrušené trati Frýdlant - Bílá).
Kolega Lp mi opět poslal pár hezkých fotek, které nebyly přímo určeny na web, ale k mému potěšení. Protože stahování 3,827 MB mejlu po modemu mne opravdu potěšilo :-(, tak přece jen výřez jedné fotky použiju. Dokumentuje, jak malinký červený znak DPmP na čelech vozidel dokáže alespoň trochu osvěžit "bílou nemocí" postižené trolejbusy.
Klinki ...
Klikni pro větší obrázek ...
 24. října 2005v 19:40 | odkaz
21. října 2005 - Velký balík fotek
Dostal jsem množství fotek pardubické a hradecké MHD od Martina Janaty z Brna. Zatímco ze snímků z Pardubic jsem na web doplnil do fotogalerií jen několik (například autobus 151 se stále vyhýbal mému objektivu), tak z kolekce z Hradce Králové to bylo skoro 30 fotek. Protože zkratkou mj už zde na webu označuju fotky kolegy Jandy, jsou nové snímky označeny jako MJB. Zmíněný mj je autorem snímků Citelisů 149 a 151, které jsou také doplněny na stránku o autobusech DPmHK. V Hradci Králové jsem prakticky každý týden, ale nějak tamní MHD "flákám".
Trolejbus 346 byl odeslán vlakem do Plzně, kde se v tamním DP podrobí omlazovací kůře. Podle zpráv z DPmP bude dodán zpět do Pardubic do konce letošního roku, je totiž financován z "letošních" peněz.
Trochu se hnuly opravy Sanosu, píše o tom kolega Petrásek na www.sm11.cz.
 21. října 2005v 19:16 | odkaz
18. října 2005 - Autosklo dvakrát
Kolega Lp tvrdí, že i život je šotouš. Jen náhoda mu totiž před objektiv přihrála oba pardubické trolejbusy s reklamou na Autosklo (evidenční čísla 357 a 368), jak stojí společně připraveny na výjezd na začátku stopy 9a ve vozovně. Neodolal a vyfotil je:
Kliknutím otevři stránku trolejbusu 357
Kliknutím otevři stránku t-357, na které jsou dvě společné fotky

Nepříliš aktualizovanou část webu o MHD Hradec Králové posílilo pár fotek autobusů DPmHK. Stránku najdte zde.
 18. října 2005v 20:48 | odkaz
17. října 2005 - Ronal Pardubice
Před nějakým časem jsem zde dával k lepšímu fotografii autobusu 1 na konci světa. Dnes k tomu můžu přidat další obrázek, tentokrát stojí na konci světa autobus 150 na nedělním odpoledním kurzu linky 6. Přesněji je to kurz 654 se zajížďkou na spoj 923/904 z Polabin k Panasonicu a zpět:


Konečná Staré Čívice, průmyslová zóna ale už koncem světa brzy být přestane. Silnice tam sice bude i nadále končit, ale stavba areálu firmy Ronal (který leži v sousedství točny) mocně finišuje:
Nakonec ještě poděkuji firmě T-metal Fryčovice, jejichž autojeřáby mi posloužily jako stativ:
 17. října 2005v 00:10 | odkaz
16. října 2005 - Není čas na aktualizace
Uplynulý týden se mi nějak nepodařilo dodat nic nového na web. Takže stručný souhrn - v tendru na dodávku nových trolejbusů zvítězila Škoda Elektric s typem 24Tr. Dále v soutěži na modernizace 14Tr byl vybrán DP Plzeň, opravovat by se mělo 5 vozů + na 5 dalších má DP Plzeň opci. Od listopadu dojde k několika drobným změnám v jízdních řádech - většinou jde jen o minutové posuny. Trolejbus 371, který před pár dny přišel o čelní sklo je už opravený a v provozu. Martin_j mi dodal aktuální přehled přidělení vozů. Z trolejbusů nejsou přidělené vozy 305, 306, 307, 308, 345, 346 a 356. Vozy 305 a 306 stojí prakticky trvale na páté stopě, na oblíbeném místě nenasazovaných trolejbusů (před časem tam takhle bydlely 323+324, ještě o něco dřív 319+320). Také dvacet let starý trolejbus 307 také není nasazován, jeho bratr číslo 308 ale dostal před nedávnem nové schody a například tento pátek vyjel jako "trolejškola". Trolejbusy 345 a 356 do provozu zasahují, trolejbus 346 je zřejmě na dílně (neověřeno).

A tady přidávám dva záběry tak trochu mimo:
Otevři lepší kvalitu
Sobotní ranní klid na dvoře vozovny ruší jen dodávka lehlé údržby u dispečinku
Otevři lepší kvalitu
Naprosto nezajímavý pershing s osobákem u Opatovic
byl prostě jen dobře nasvícený a tak ho sem dávám taky
 16. října 2005v 00:11 | odkaz
9. října 2005 - Městské slavnosti 2005
Velmi dobře se vydařily včerejší jízdy trolejbusu 353 v rámci Městských slavností. Informace a foto zde.
Na stránku o nás doplněny "xichty" kolegů TZV a FM.
 9. října 2005v 12:39 | odkaz
6. října 2005 - Jízdy tento víkend
Jak už bylo avízováno - v sobotu bude v provozu trolejbus 353. Budeme jezdit bezplatně na lince X Nádraží - Dubina přibližně od 10.00 do 16.00. Potom je na programu přestávka a večer se uskuteční foto-výlet pro zájemce do Bohdanče. V neděli potom vyjede trolejbus 358 na linku 51. To už bude v režii DPmP a tedy za běžný tarif.
Aktuálně z DP: nejstarší z pardubických "recyklací" - trolejbus 334 z roku 1987 dostává nové oplechování. Kolega Lp poslal dvě fotky, které najdete zde.
Nově na webu: alespoň 7 prvních fotek doplněno na stránku o tramvajích v Brně. Další rozšíření stránek o Brně bude následovat, pomalu skenuju další fotky z archívu. Dále jsem ještě našel jeden záběr z účinkování trolejbusu 358 na pravidelné lince 7 minulý pátek. Fotka působí celkem provozně, jenom tehdy vozy nebývaly tak čisté.
Otevři v lepší kvalitě
Klikni pro lepší kvalitu
 6. října 2005v 22:46 | odkaz
4. října 2005 - Kudy kam a čím
Kolega Trolleybus mně v diskuzi na K-Reportu popohnal k tomu, abych vrátil na web stránku s přehledem "KUDY KAM". Tedy ke kterým základním cílům ve městě se dostanete jakou linkou. Stránku najdete zde. Je na ní i schéma zastávek u nádraží - už před třemi lety jsem to vnucoval DP, ale nejevili zájem. Dále jsem na web dodal jednu fotku z roku 1989. Je na ní jízdní řád trolejbusů z konečné v Brně - Šlapanicích a rukou dopsané heslo je kouzelné.
 4. října 2005v 22:04 | odkaz
3. října 2005 - Nad dopisy čtenářů
Kolega Martin J. poslal fotku nejnovější reklamy - autobus 135 vyjel dnes poprvé s reklamou Hornbach HK. To zcela potvrdilo můj minulý příspěvěk, že většina důležitých firem reklamu na vozidlech pardubické MHD měla nebo má. Market Hornbach se otevírá 7.10., autobus vyjel s krátkým předstihem. Zajímalo by mě, zda inzerent tuší, že reklama je na šejdrovém autobusu a proto bude v ulicích vidět sice denně, ale v jen omezenou dobu a na nepříliš atraktivní trase.
Druhý dopis přišel z mail-formuláře tady na webu a celý zní doslova takto: sikusi si hlidat svoje stranky jek ti fungujou když pak někdo něco schani tak to nesežene koko. Pokud dobře rozumím tomuto cizímu jazyku, tak autor něco shání a nesehnal to. To mne jako webmastera sice mrzí, ale na takhle přesně a jasně formulovanou kritiku neumím odpovědět. A co vy? Nefunguje tady na webu něco zásadního? Já o tom nevím, web už není nijak moc ve vývoji - spíš ho budu udržovat v téhle podobě. Na nějaké zásadní předělávání nemám čas ani chuť.
 3. října 2005v 22:16 | odkaz
2. října 2005 - Pardubice - město sportu a vzdělanosti
To co je v titulku je možná pravda, možná je to taky dobře, ale všeho moc škodí. Protože sečte-li se takhle při neděli Zlatá přilba, hokejový zápas a začátek školního roku na univerzitě, potom je odpolední šichta na trojce docela maso. Dospěl jsem například k poznatku, že čím je student(ka) subtilnější postavy, tím větší vláčí batožinu. Opravdu by se už od oběda dalo jezdit z nádraží na Hradeckou s vlekem, a byl by taky plný.
A pár drobností z provozu:
Trolejbus 371 - je na nějakou dobu mimo provoz, utrpěl při "posunu" ve vozovně ránu přímo na čelo. Je vysypané čelní sklo a zohýbaný je i jeho rám.
Autobus 178 - někomu se množství celovozových reklam v Pardubicích nelíbí, mně se ale při nepoužívání unifikovaných nátěrů líbí víc než bílé vozy. Je už docela pravidlem, že každá jen trochu větší místní firma reklamu má nebo měla. Zajímavé je, že potom fotka reklamního vozu MHD i nadále "účinkuje" v tištěných reklamách té dotyčné firmy, ačkoliv vůz už reklamu nemá. Například fotka 14Tr01 číslo 315 s reklamou Signál vycházela v oné tiskovině i když už trolejbus v DP nebyl, autobus 162 má firma Exim na billboardu a příkladů je víc. Takže zpět k autobusu 178 - nedávno otevřela firma Kondor sklad hutního materiálu v Semtíně a už má na tomhle busu CVR. Reklama je modrá a přes nynější módu poloprůhledných folií přes okna je na posledním okně na levé straně nalepený "kondor" zcela neprůhledný.
Autobus 177 - co už se mi líbí míň, jsou na Citybusech používané reklamy na levém boku - ty ve formátu "od kola ke kolu, od spoda po střechu". Momentálně ji dostal i autobus 177. Copak o to - reklama je prospěšná: tři roztomilí odpadi (jsou fakt jako živí) propagují kontejnery na tříděný odpad. Proč se to ale muselo nalepit zrovna na autobus, který jezdí v elegantním předváděcím nátěru Karosy (dva odstíny modré a šedá)? Bílých vozů máme dost, tenhle byl jen jeden.
 2. října 2005v 23:45 | odkaz

---

http://www.trolejbus.cz