Archiv stránek trolejbusu 353

Hlavní stránka webu trolejbusu 353 > Archiv - září 2009

22. září 2009 - Fotografie z akce v Jihlavě
Trolejbus 353 má za sebou druhé účinkování mimo Pardubice. Po Zlínu před několika lety se vydal na výlet podstatně kratší, jak na kilometry, tak na čas. Ve středu 16. září se ráno úderná jednotka ve složení webmaster, Lp, PL a dva pracovníci VV vydala s kolonou směrem přes Železné hory. Za montážním vozem vrchního vedení jel trolejbus 358 a za ex-dílenským tahačem Mercedes potom náš trolejbus 353. Byli jsme ve výhodě, že jsme se v řízení trolejbusu s kolegou PL vystřídali, ale jinak se za monťákem jede líp. My se celou sestu dívali jen na dva metry vzdálenou plachtu tahače, kolega Lp měl z 358 výhled trochu lepší. Jihlavu jsme projeli celou po hlavní směr Znojmo, takže se trolejbusy podívaly i do tunelu. Když pomineme jedno přehlédnuté odbočení a následné couvání s trolejbusem na tyči do boční skoro lesní cesty, tak cesta proběhla zcela v pohodě.
V neděli 20.9. jsme potom vyrazila trolejbusová skupina dispečerským autem a skupina autobusová přímo erťákem. Ten nakonec za celý den ujel okolo 350 kilometrů. Trolejbus 358 ujel po Jihlavě kilometrů 111, trolejbus 353 o něco méně. Okolo druhé odpolední nás totiž postihla porucha v podobě upáleného oka na stykači. Po provedení provizorní opravy jsme dojeli do vozovny vlastní silou a tam ještě za velkého zájmu pubilka provozovali "linku F", neboli furt dokola okolo vozovny. Když jsem vozovnu objížděl poosmé, už jsem toho měl docela dost :).
Odvoz trolejbusů do Pardubic proběhl bez problémů v pondělí 21.9., když nám mezitím jihlavská údržba opravila v t-353 definitivně stykač a navíc nám byly darovány sice použité, ale rozuhodně ještě použitelné sedáky i opěráky k sedačkám v oddíle. Takže v nejbližších dnech z 353 zmizí potrhaná a popraskaná sedadla. Odtahu se účasnila sestava stejná jako cestou tam, pouze jsme byli ochuzeni o kolegu PL, který se účastnil pracovního procesu na svém pracovišti.

Výhled
Krásný výhled do plachty ... omrzí se velice brzy
Hory
Za to okolo byl výhled nádherný, aneb Železné hory z oken trolejbusu

Mnoho dalších fotek nejen z dopravy trolejbusů, ale i z vlastní akce najdete v této fotogalerii na webu PSHŽD.
 22. září 2009v 16:28 | odkaz
14. září 2009 - Pojedeme do Jihlavy
Trolejbus 353 minulý týden úspěšně prodloužil "tébézetku", v sobotu 12.9. krátce povozil účastníky setkání Moskvičářů a teď se chystá na delší výlet. Výlet se koná do Jihlavy, která se tak stane po Zlínu druhým městem, kde náš trolejbus "hostoval". V neděli 20. září 2009, v době 9 - 16 hodin se totiž v Jihlavě uskuteční okružní jízdy historickými vozidly ze zastávky Masarykovo náměstí horní (v provozu budou obě pardubické devítky a pardubický erťák + 706RO z Brna). Info najdete na www.dpmj.cz.
DP Jihlava

 14. září 2009v 16:09 | odkaz
7. září 2009 - Podpořte motorový vůz M131.1133
Nejdřív krátce novinky na webu - nové provozní fotky doplněny na stránky posledních dvou "ceduláků", trolejbusů 306 a 362. Oba trolejbusy přes své pokročilé stáří (18 a 16 let) zasáhly začátkem září vždy na jeden den do běžného provozu, a to oba na lince 7. Pár nových fotek u sestřina bavoráku a u mých Dacií je v rubrice Naše auta.
A nyní k našemu motoráčku, který nedávno oslavil už šedesáté narozeniny: máte-li zájem podpořit motorový vůz M131.1133 "Nataša", můžete tak učinit zakoupením specielních pohlednic. Nebarevná byla vydána u příležitosti 60 let tohoto našeho motoráčku. Cena je min. 10,-Kč za kus, přičemž horní hranice není stanovena. Všem případným zájemcům my i motoráček děkujeme. Objednávejte u našeho spolku, kontakty najdete na webu spolku.

čb pohlednice

bar pohlednice

 7. září 2009v 22:51 | odkaz

---

http://www.trolejbus.cz